Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sorrendben szereznétek...

Milyen sorrendben szereznétek be az állatokat?

Figyelt kérdés

Képzeljetek el egy hatalmas teleket ( legalább 2-3000nm). Úgy tervezem juhot vagy kecskét szeretnék tartani hozzá egy terelőkutyát - fajta most nem olyan fontos - aki kordában tartja a jószágokat, plusz egy keményebb kutyust ő a portára és a jószágokra vigyázna.

Tapasztalatom kutyákkal még nincs, de már egy ideje olvasgatom az irományokat a neten.


2009. dec. 26. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a kutyával kezdeném.

Egy 3 hónapos szőrpamacs még nem fog neked nyájat terelni, ha meg beszerezted a birkákat elsőre akkor ott állsz és nem tudod kordában tartani őket.

2009. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
mindenképp a kékbálna legyen az utolsó
2009. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Én egy villanypásztorral kezdeném.

Azért mégse az egész 2-3ezer nm-en sétálgassanak a juhok.

Aztán a következő lenne a kutya.

A pásztorkutya száma attól függ, hogy hány juhod lesz.

Szóval 25-30 juhoz elég egy kutya. De kétszer ennyit egy már nem nagyon tud kordában tartani.

2009. dec. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Szzerintem egyszerre! Ha láttatok már nyáj mellett növő border colliet akkor tudjátok, hogy ki se látszik a fűből, máris terel, ösztönből, és nagyon édes mert tök komolyan veszi!
2009. dec. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen de egy nyáj mellett növő border mellett az esetek döntő többségében van egy már tapasztalt kutya és a gazda is tudja h hogyan neveljen jó juhászkutyát.

Én a juhász kutyát szerezném be először, megtanítanám. Aztán jöhetnek a jószágok, majd végül a porta őrző - addigra lesz anyyi tapasztalatod a kutyákkal, h elbírj egy keményebb fajtával.

2009. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 50 birkám, 18 kecském, és két pónilovam van.

négy terelőkutya van, igaz elég lenne kettő is de ők biztonságosan terelni tudják a nyájat.

nyolc portaőrző középázsiai és kaukázusi juhászkutya van. megbízok bennük. először kutya, a terepet felméri, majd birka, kecske.

2009. dec. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy előbb a nyájat vagy a kutyát érdemes beszerezni, de szerintem előbb egy terelőkutyát vegyél és a nyájőrzőt már csak akkor, amikor van már tapasztalatod az engedelmesebb juhászkutya fajtákkal.
2009. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!