Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak? ˇ

Milyen kutyát válasszak? ˇ

Figyelt kérdés
Lakásban szeretném tartani, de mindenképp nagy méretű kutyát szeretnék:) Vagy lakásba nagyot inkább ne?:/ Vannak olyan nagyméretű kutyák, akiket lehet lakásban tartani? Golden Retriever a kedvenc kutyám amugy, de mindenki lebeszél róla, hogy lakásba ne.:S
2009. dec. 25. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg örökbe fogadáson nem gondolkoztál még? Nagyon aranyos kutyák vannak a menhelyeken is és sajnos nagyon sokan is vannak. :( Vagy van retriever fajtamentés is. [link]

Nyugodtan tarthatsz lakásban goldit, de a mozgásigényét mindenképp ki kell elégíteni. (Na ezért biztosan lesznek, akik lepontoznak, de nem baj, nem az a lényeg, hogy lakásban laksz-e, hanem hogy eleget vidd mozogni, sétálni. Ha ezt meg tudod tenni, akkor miért ne?)

2009. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2009. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Jó lenne, ha minden kutyának lenne elég helye a kertben,

de nagytestűt semmiképpen ne tarts lakásban!

2009. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagy kutya csak azért nem jó lakásba, mert neki kényelmetlen( pl. óvatosan kell fordulnia,nehogy leverjen valamit), de ez maximum egy borjúméretűnél akadály. A kutya ott érzi jól magát,ahol a gazda van..mindegy,hogy udvar,vagy lakás, csak vele legyen. Ha eleget foglalkozol vele, kielégíted a mozgásigényét minden nap, és megneveled,akkor semmi akadálya. Neki nem lesz rosszabb, mintegy udvar. Olyan kutyát válassz,amelyik engedelmesebb..a golden r. pont megfelelő. Okos, nevelhető, és közepes mozgásigényű. Naponta egy órás séta/futtatás/játék elég neki. Plusz még 2-3 alkalom a pisilég ugyebár. Gondos, megfelelő neveléssel lehet szobakutya.
2009. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! a második válaszolónak a linket is nagyonnagyon köszönöm *-*

már belé is bolondultam egy kutyafajtába.

csau-csau! waaa én megzabálom!:D nah még gondolkozok rajta, hogy milyen legyen:) Nagyonszépenköszönöm a válaszokat^^

2009. dec. 25. 17:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges másfajta kutyát venned,ha Golden Retriever-t szeretnél,akkor biztos tudod az igényeit is és azzal együtt szeretnéd.:D remélem érted mire gondolok,de az a lényeg h olyat vegyél amilyet te szeretnél ne olyat,amit más mond neked.
2009. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk Golden Retriever van kertben, de még ez is kevés neki. Azonkívül a házban minden csupa szőr :-(

Eszedbe ne jusson Golden Retrievert lakásba vinni! Mindketten megkergültök, ráadásul a szomszédok is, de főleg a kutya fogja megsínyleni...

2009. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nagyméretű kutyát nem célszerű lakásban tartani, mert rengeteg mozgásra van szüksége. És szerintem rövidszőrű kutya lenne a megfelelő, mert az nem túl jó, ha minden csupa szőr a lakásban
2009. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

olcsokutya.uw.hu -n nézelődhetsz :D amúgy én az arielade terrier, csau-csau stb.

de addig tarthatsz a lakásban kutyát, amíg az igényeit kielégítes(séta,orvos,szeretet,talán kozmetika) :) és nem kínszemvedés neki.

2009. dec. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem elég az eü.séta nagyobb kutyának. Láttam már bérházi német dogot...el voltak sorvadva a hátsó lábai, a fenekén csúszkált...El is vették a "gazditól".

A közepes tesű sem jó, mert hiába kisebbek, hatalmas a mozgásigényül pl.spani, beagle, beleőrülnek...

Vagy szobacirkáló, vagy semmi.

2009. dec. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!