Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem baj, ha nem szállt le...

Nem baj, ha nem szállt le mind a két heréje?

Figyelt kérdés
Kutyám 11 hónapos,és néha lent van minda a kettő heréje,néha meg csak egy. Lehet ebből valami baj?
2009. dec. 23. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az állatorvosoddal kellene megbeszélni.
2009. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
baja nem lesz, de pl egy tenyésztőtől nem vesz meg egy herés kutyát a kereskedő
2009. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na 17.48-as, ez 100%, ugyanis a TENYÉSZTŐ soha nem adna kutyát kereskedőnek. Csak a kutyagyáros szaporító.


Ami a kérdést illeti. Milyen fajta? Ivarérett már? Mert a Zöldág könyv azt írja, hogy ilyen jelenség előfordulhat a kanokkal ivarérés idején. Arra nagyon figyelj, hogy ha fenn marad végleg, akkor mindenképpen ki kell vetetni, mert könnyen elrákosodik.

2009. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bichon Havanese,és azt nem tudom,mikortól ivarérettek...:S
2009. dec. 23. 23:11
 5/8 anonim ***** válasza:

7-12 hónapos koruk között, kutyánként változó, hogy mikor kezdik el emelni a lábukat pisiléshez. Ha már jelöl, akkor biztos lehetsz benne, hogy ivarérett.

Én nem értem, mi az, hogy egyszer lenn van, egy nem? A here kb. 3 hónapos korban el kezd leereszkedni, majd a kutyával együtt nő, de nem megy ide-oda!

Nem csak arra gondolsz, hogy pl. fekszik, vagy sokáig egy helyben ül, és "elnyomódik". Mozgás közben el-el "mozdul" (nem egymás mellett van, hanem egymás mögé kerülnek), de attól még mindkettő lenn marad.

Amúgy te is meg tudod nézni: fog meg a golyóit, és ha két "tartalmat" érzel a zacsikban, akkor lenn van mindkettőt. Ha csak egyet vagy semmit, akkor baj van. Akkor el kell vinni dokihoz megműttetni, mert a nem leszállt here elrákosodhat.

2009. dec. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen jelenség. Idézet Dr. Zöldág László: A kutya tenyésztése és egészségvédelme című könyvéből:


13. fejezet: A kan kutya szaporodásbiológája és nemi működésének zavarai, 13.4: A kan kutya nemi működésének zavarai. 263. oldal rejtettheréjűség, részlet:


"Általában, ha a leszállásra 60-70 napos korig nem kerül sor, rejtettheréjűségről beszélhetünk. Egyes fajtákban (főleg terrierek, egyes juhászkutyák) csak 5-6 hónapos kor után mondható ki a rejtettheréjűség. ISMERETES, HOGY NÉMELY KANNÁL A HERÉK IVARÉRÉS IDEJÉN A LÁGYÉKCSATORNA ÉS A HEREZACSKÓ KÖZÖTT VÁLTOZTATJÁK A HELYÜKET. Felületes vizsgálatnál ezen állatoknál könnyen diagnosztizálhatunk rejtettheréjűséget."


Mint azt már írtam, figyeld a kutyát. Ha véletlenül fenn marad a here, mindenképpen!! ki kell venni, mert elrákosodik. De ha lenn marad, akkor is jó lenne, ha megműttetnétek majd, mert semmiképpen sem volna jó, ha esetleg akár véletlenül is fedezne.

2009. dec. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ivartalanítani kell.
2009. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17 48as vagyok csak szólok , hogy a tenyésztő kereskedőknek ad kutyát, hogy az eladja külföldön
2009. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!