Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudunk tenni az ilyen...

Mit tudunk tenni az ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés

Öregek már de nem értik meg, hogy állandóan kössék meg a kutyájukat. Közepes testü kutyájuk van nekem már elkapta a bokám egyszer. Sok kisgyerekre is rátámadt már de komolyabb baj nem lett. Ma a párom, hogy ment el a ház előtt kiugrott elé és elkapta a gatyáját el is tépte neki.


Nagyon ritkán megkötik a kutyát de mindig lefial neki és 1 kiskutyát megtart majd eltünik fél éves korában és már jön az ujjabb kiskutya. Hivatalba tehetek feljelentést?



2014. ápr. 21. 15:22
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:
45%
Kedves kérdező! Törvény tiltja, hogy állandóan megkötve legyen egy kutya. Ellenben törvény kötelezi a kutyatartókat, hogy a kerítésükön ne tudjon kijutni. A problémád jogos, de a létező legrosszabb és mellesleg törvénytelen megoldást nézted ki.
2014. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Szóval a kutya nem tett azzal semmi rosszat, hogy elkapta a bokám, a páromnak a nadrágját is elkapta. A szembe szomszédnőt múlthéten harapta meg. Az egyik anyukának a kisgyerekének elkapta a kezét. A postás is fut előle mert, támadja. Egy biciklis bácsit fellökött múlthéten és ott támadt rá és az ingét fogta és rángatta. Soroljam még? Rengetegen vagyunk akiket már megtámadott..mindenki ment feljelentést tenni de semmi előrehaladás nincs.


Tényleg egyáltalán nem csinál ez a kutya semmi rosszat..sőt a legjobbat teszi.. -.- Legközelebb adjak neki jutalomfalatot nem? -.-


Ez a kutya kiskora óta csak van az öregek nem foglalkoztak vele semmit, de mikor rosszat csinált ütötték,verték, rugták.... Persze, hogy egy idegbeteg kutya lett belőle. Nem a kutyát hibáztatom.


Az én 2 kutyám is menhelyről van és mindegyikkel van foglalkozva. Az egyiket fejbe verték valószínüleg férfi mert azokra nagyon mérges..De sose támadott meg senkit se.



Voltam az önkormányzatnál nem én voltam az egyetlen aki feljelentette őket. De sz.rnak rá.


Tegnap este is, hogy mentünk meglátogatni egyik ismerösömet akkor is kiugrott a keritésnél az öregasszony meg az ablakba figyel. Meg kiabál ki, hogy nehogy bántani merjük a kutyáját..a kutya meg előszeretettel kap a lábunk felé.. Nem ám kijönne és bevinné.



Az állatvédők meg kértek címet és még a héten kifognak jönni. Senkinek se hiányzik az, hogy még több embert megharapjon.


Tudtommal meglehet kötni a kutyát.

Biztosítani kell neki az x métert ( méretként változó ), kutyaol is... Nem szeretik ha láncon van a kutya.


Akkor senkinek se lenne problémája ha a kuya estére lenne elengedve hisz este senki se jár boltba, orvoshoz..stb.


Mondja pár válaszoló, hogy őt nem érdekelné ha a gyermekét rángatná meg a szomszéd kutyája.. Mert pár válaszból ez jött le. Inkább a kutyát védi mint saját gyermekét... Teljesen kiforgatjátok a szavaimat...

2014. ápr. 22. 12:58
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiltja a törvény a láncot, csak a hossza van megszabva. Vidéken minden 2. kutya láncon van. Inkább legyen kikötve mint szabadon garázdálkodjon és rettegésbe tartson mindenkit egy dög. A közlekedés veszélyeztetése miatt is fel lehet jelenteni a gazdát, mert a felügyelet nélküli kutya kifut az útra egy kocsi elé és ezzel balesetet okozhat. Motorost biciklist meg fel is dönthet ezzel súlyos sérüléseket okozva neki. Miért kell mindig megvárni míg nagyobb baj lesz ?
2014. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha a hatóság ennyire alkalmatlan arrafelé ,akkor marad a gázspray a szeme közé ,le fog nyugodni egyből a kutya, vonyítva fog elszaladni. Egy két alkalom és megtanulja hogy jobban jár ha nem támad. Én mindenhová azzal járok mivel sokszor futok bicajozok olyan helyen ahol ilyen idióta gazdák azon röhögnek ,hogy támad neki a kutyájuk a járókelőknek. Ha pampog a gazda , nyugodtan meg lehet mondani neki hogy menjen feljelentgetni, te jogos önvédelemből cselekedtél.
2014. ápr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A gázspray addig fog csak működni amíg olyan kutyával nem akadsz össze, amelyik még jobban bedühödik tőle.


Kérdező, majd írd meg mi történt! Remélem az állatvédők helyre teszik a gazdik fejét.

2014. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nyilván a az, aki kutya harap, és tartja rettegésben a környéket, én arra értettem h a gazda hibája, hogy önmagától egy kutya nem lesz ilyen, csak ha így nevelik/tartják.

2014. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Helyre tették!

Figyelmeztetést kapott de "megfigyelés alatt áll."


Hetente civil autóval járnak ki és figyelik.


A láncot is hosszabbították, mivel a keritést nem csinálják meg ( ezt így kijelentették ) alig 2 méter volt a kutyusnak. Most már 9 méteres a lánca oda ér a kapuhoz de nem tud kiharapni ha emberek mennek el a járdán.


Viszont azt hallottam, hogy egy gyereket szombaton éjjel megtámadott. Elvileg buliból ment haza, és akkor támadt rá. Be is van kötve a keze, de elvileg nem harapta mélyen.


Mondtam neki, hogy jelentse fel az önkormányzatnál a gazdákat. Azóta nem találkoztam vele, hogy megtudjam tett-e feljelentést.


Azóta kint volt az öregasszony és beszéltem vele, hogy a kutyusnak is jobb lenne ha hoszabb láncon lenne. Elhiszem, hogy sajnálja ha egésznap meg van kötve, de az se megoldás ha elengedi és emberekre támad.


Nem mondott rá semmit. Fordult egyet és bement.

2014. ápr. 30. 12:04
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor talán megoldódott a dolog! Örülök neki.
2014. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!