Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta legyen?

Milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés
Panel lakásba szeretnék valami kisebb testű kutyust hobi célra!Rengetek aranyos fajtát láttam,pár napi keresgélés útán sikerült leszükítenem a kört:Francia Bulldog,Mopsz,tacskó,esetleg Angol Bulldog.A szempontkok a következők:Panelbe,könyen tanítható,okos,játékos kedves,ne legyen túl luxus követelményü:),első kutya lenne sok évre társnak!napi 3 sétát tudok biztosítani 1 max 1.5 órásakat meg persze sétán kivül is a lakásban játék meik lenne a legideálisabb? (Engem legjobban a Francia Bulldog fogot meg,menyire gyakori náluk a szemkötöhártya gyulladás valami ilyesmit olvastam róla)
2009. dec. 21. 23:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
staffordshire bullterrier még szóba jöhet.
2009. dec. 22. 00:12
 2/12 anonim válasza:
0%

Üdvözlet !

Francia bulldogot nem ajánlom. A szemével sok gond van igen ezt jol hallottad. Ha kisebb testűre gondolsz akkor a Tacskó és a Mopsot tudom ajánlani. Esetleg (de ez már kicsit nagyobb testű) border collie.

+ Német törpespricc,Eurázsiai,Cocker Spániel.

DE HA IGAZI TÁRSRA SZERETŐ ,,CSALÁDTAGRA'' VÁGYSZ LABRADOR RETRIEVER !!!!!

2009. dec. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a felsorolt kutyáknak mind lehet olyan egészségügyi baja, amitől luxus lesz tartani... staffordot szerintem inkább ne tarts panelban, hiába nem olyan nagy testű, azért az erőgép fajtából való...

nekem egy keverék kutyám van, foxi spániel.

2009. dec. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én javaslom nézz körbe a menhelyeken is! Lehet ott is találni aranyos kutyust, aki el fog bűvölni ;)
2009. dec. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a francia buldoggal sincs semmi baj, ha megfelelő helyről veszed törzskönyvvel. Kedves, barátságos, nyugodt fajta. Viszont ha szaporítótól veszed, akkor tényleg sok egészségügyi probléma lehet vele. A mopsz ugyanez. Az angol buldogoknál a törzskönyvesek is úgy el vannak rontva, hogy én biztosan nem vennék, rengeteg baj van az egészségükkel. A staffordshiret sem ajánlanám panelba, az egyik barátomék is ilyet tartottak panelba, de mindent levert a szeleburdiságával és nagyon nagy a mozgásigénye.
2009. dec. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindegyik kutyából lehet egészségügyi szinten luxuskutya ha sz@r kajával van etetve, nincs vele eleget foglalkozva (most az örökölhető betegségektől tekintsünk el). Nem nehéz kiokoskodni hogy minél többet foglalkoznak egy kutyával az annál egészségesebb, boldogabb.

Szóval vehetsz Francia bulldogot is nyugodtan, ismerünk párat, egyiknek sincs baj a szemével. Viszont kalkuláld be hogy elég makacs (!) kutya és a nap nagy részében lustálkodik de mikor mozog akkor teljes erőbedobással, szóval nem élheti le az életét egy flexi pórázon..

Amiért a többi kutyát nem ajánlom:

Angol bulldog: okos kutyát keresel, őket viszont nem az eszükért szeretjük:)

Tacskó: az egyik legagresszívabb fajta.

Staffbull: első kutyának nem ajánlanám.

A mopsokat sajnos nem ismerem.

2009. dec. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy menhelyi kutyussal járnál a legjobban, a választék (sajnos) szinte végtelen.
2009. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár napi keresgélés még nem biztos, hogy elég. Az általad szimpatikusnak talált fajtáknak minél inkább utána kellene olvasnod. A bordert semmiképpen nem ajánlom, hatalmas a mozgásigénye, ha nincs kellőképpen megdolgoztatva, el fogja szórakoztatni magát és abban nem lesz sok örömöd. Luxuskövetelménye - ahogy már előttem is írták - bármelyik fajátnak lehet, ha nem megfelelő helyről van. Minden fajtának van előnye és hátránya, nincs az elképzeléseidnek 100 %-ban megfelelő kutya. A francia bulldog egy hatalmas bohóc, ő az aki mindig jó kedvre tud deríteni, ha mással nem, csupán ahogy kinéz már megmosolyogtatja az embert, de hihetetlen makacs tud lenni, mint a bulldogok többsége. Az általad felsorolt fajtákból én a tacsit emelném ki, ami a legközelebb áll az elképzelésedhez. Könnyen tanítható, nagyon okos kis jószágok, kicsik, szeretnek játszani, nekik is van fajtára jellemző betegségük, de ha vigyázol rá és jó helyről veszed, akkor nem egy tipikus "állatorvosi ló" kategória. Ha mellettük döntesz, ajánlom figyelmedbe a tacskosos.hu oldalt, ahol repesve várják apró tacsik az IGAZI álomgazdit, aki vigyázna rájuk és szeretné őket életük végéig ahelyett, hogy kidobja, megkínozza.
2009. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szarintem a westie nem nagy gond és nem is 'luxus'.. bár nemtom.. a luxus azt árucikkekre mondják nah mind1 amúgy meg ne ilyen dog meg stafit válassz elsőnek, mert makacsok!:)

olcsokutya.uw.hu

ezsegít talán.

2009. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
PItbull mert az kicsi vagy ha nem akarsz ilyen komolyat akkor yorkshire...vagy nem tudom.
2010. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!