Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyám majdnem 5 hónapos...

Az én kutyám majdnem 5 hónapos és néha bepiszkít még. Normális?

Figyelt kérdés

És az a legszörnyűbb hogy foylton mondtam anyámnak hogy az ágyára nehogy engedje mert utána nem leeht leszoktatni, persze én hülyevagyok nem kell hallgatni rám, hát a kutya azóta amikro van alkalma anyám ágyára sz.rik.

mikor szobatsita már teljesen egy kutya?


2009. dec. 20. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Akor lesz szobatiszta amikor megtanítod neki!
2009. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
megvan tanítva és tudja is de mikor van alkalma akkor a nagyszobába és az anyám ágyára pidzkít
2009. dec. 20. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiszteli anyád.
2009. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot mondanék.

Egyik: Az én kutyám is 5 hónapos, már kikérezkedik, meg kibír olyan 5-6 órákat, de még egész napot, egész éjszakát nem.

Másik: Ha viszont a kutya az ágyra pisil, kakál, az már a dominancia jele és egy 5 hónapos kutya már azért elkezdi a határokat feszegetni. Sürgősen cselekedni kell, beszélgess el anyukáddal is, mert ha most nem vagytok következetesek és elrontjátok a kutyát, később már nagyon nehéz, sokkal nehezebb korrigálni!

Az egyszerűség kedvéért adnék egy linket, Jan Fennel Hallgassunk a kutyánkra c. könyve. Ebben le van írva minden, hogyan neveljétek a kutyát. És ha átlátod az összefüggéseket, következetes vagy, akkor ezt az ágyba vécézős problémát is fogod tudni kezelni. Mivel ezt itt elég hosszú lenne leírni, az egyszerűség kedvéért belinkelném a könyvet, olvasd el:

*****

És a helyetekben sürgősen kiszoktatnám a kutyát az ágyból. Alapvetően nem feltétlen probléma, ha fölmegy az ágyra a kutya, de jelen esetben azt gondolom, ha ezt hagyjátok neki, akkor sokkal nehezebb lesz a problémát megoldani. Ágyban alvást csak akkor tartom elfogadhatónak, ha a rangsor tisztázva van, az ember a falkavezér. Jelen esetben viszont biztos vagyok benne, hogy nálatok nem ez a felállás.

Olvasd a könyvet, alkalmazd a leírtakat. Nekünk is sokat segített.

Itt a gyakori kérdéseken pedig rá tudsz keresni olyan kérdésre, ahol ágyból kiszoktatásról írtunk.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi, de csak anya ágyára megy fel, tudja h az enyémre nem szabad. szerintem a kutya van középen anyám legalul és én legfelüöl.
2009. dec. 22. 01:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Én anyukád ágyára sem engedném föl.

Mik a jelei annak, hogy a rangsor valóban úgy van, mint gondolod? Szerintem anyudat a kutya maga alattinak gondolja a rangsorban. Amíg ez nem tisztázódik, addig semmiképp nem engedném fel, mert az alfa vackába egy rangsorban alul álló nem mehet be, míg az alfa bárkinek a helyére befeküdhet... Nem tartom szerencsésnek ebben az esetben, hogy bárki ágyára is fölmehessen. De Te tudod, úgy csinálod, ahogy akarod, ez csak egy ötlet.

Szerintem ágyra engedni a kutyát maximum abban az esetben érdemes, ha a rangsorviszonyok egyértelműek és az ágyra engedésből a kutya nem próbál dominancia problémákat kovácsolni. Nekem ez a tapasztalatom, de persze Te is és mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik és ahogy jónak látja.

2009. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, írtad is, hogy anyud van alul a rangsorban! Ahhoz, hogy a probléma megoldódjon, ezen változtatni kell! A kutyának el kell ismernie anyukádat is fölötte állónak, addig nem is várhatjátok el, hogy tisztelje annyira az Édesanyád, hogy ne intézze a dolgát az ágyába. Egy dolog, hogy Téged kinek tekint, de itt, mint írod is, a probléma Édesanyád és a kutya között van. Ha tisztelné anyukád, nem vécézne az ágyába. Szóval rangsor.
2009. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!