Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy fajtiszta...

Mennyibe kerül egy fajtiszta kölyöklabradorkutya?

Figyelt kérdés

Tapasztalt emberkék,mondanátok valamit Róluk? Kant vagy nőstényt vegyek?

Ja és panelban lakom, nagyon ugat ez a kutya?


2009. dec. 19. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező,


Én azon a véleményen vagyok, hogy bármilyen nagy testű kutya panelba nem való. Neki az ideális körülmény: Minél nagyobb szabadterület tóval vagy patakkal, ahol kedvére uszkálhat és/vagy hancurozhat. Én javaslom nézz egy kisebb méretű kutyust, ők is vannak olyan hűségesek és aranyosak. Nem utolsó sorban olcsóbb őket fenntartani ( etetés szempontjából biztos).

2009. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Először is fajtatiszta! Ezzel tisztában kellene lennie szerintem mindenkinek. Egyébként a szüleitől függ, hogy mennyibe kerül, mert ha szétnézel a neten, már szinte ajándékba is adnak ilyen kiskutyát. Panellakásba pedig nem ajánlom, tiszta kínzás lesz szegénynek amikor felnő! Nem csak az ugatás miatt, de egy ilyen kutyusnak nagyobb tér kell, nem egy panellakás. Ehhez nem kell elég tapasztaltnak lenni! :)
2009. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem ragaszkodsz a kölyökhöz,keresd fel a fajtamentést!

Már csak azért is jobban járnál,mert ismert természetű,egészséges kutyát kapnál,sokkal könnyebben beilleszkedne.

Egyébként szerintem semmivel nem rosszabb a panel,mint a tégla lakás,társasház,mármint kutyatartás szempontjából.

Sok törődés,mozgatás kell az ebnek,kutyaiskola stb.és nem lesz gond.

Ezért javasoltam a mentett kutyát,könnyebben kezelhető,és sokkal jobban meg akar felelni,mint egy kölyök.

2009. dec. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én labradorom panelban nött fel, 1 éves volt amikor gazdát kerestek neki, mert nem birtak vele a lakásban. Az egyik legaktivabb fajta .. nem lehet lefárasztani és a méretei miatt sem panelba való.

Egyébként a labi nem ugatos fajta, nem jellemző rá a területvédés. Ha majd egyszer kertesházba költözöl, akkor szukát javasolnék (persze ivartalanitva)... panelba se kant, se szukát.

A jó minőségű kiskutyák 80-100e Ft-tól kezdödnek.

2009. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
utolsó elöttinek: nem kötekedésképpen, de egy mentett kutyának sokkal több nevelési problémája lehet, mint egy kölyöknek. Persze, sokkal szebb dolog egy mentett kutyát befogadni, mint venni egyet, de mentett kutyánál fel kell készülni arra, hogy a hibáival együtt kapjuk (talán minden nevelés, láncon élés, kizsigerelés, verés, éheztetés után). Nem könnyebben nevelhető, sokkal nehezebben nevelhető és talán semmi bizalommal nem bír az emberek iránt ... de az biztos hogy megéri. Csak azért mondom mert erre fel kell készülni.
2009. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2009. dec. 20. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!