Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a tányérról a...

Miért nem eszik a tányérról a kutyusom?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves yorki-bolognese keverék kiskutyám és az a probléma, hogy nem eszi a kaját a tányérról, ha kiteszem neki papirra vagy bármi másra, kézből is mindent meg eszik, de tányérról nem ez miért lehet? Már több tányért is vettem neki, de mindegyiknél ezt csinálja, olyan mintha félne tölle vagy tartana tölle. Kétségbe vagyok esve, mit tegyek? Segítsetek kérlek! Köszönöm
2009. dec. 18. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkényeztetted. Ne adj neki máshonnan, csak tányérból, ha 15 percen belül nem eszi meg, vedd el tőle. (Naponta 2Xetesd, nehogy leessen a vércukra.)
2009. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ha máshogy nem etetem meg akkor elpusztulna éhen, mert a tányérján egyáltalán nem eszik meg semmit, ha el veszem elölle ha nem.
2009. dec. 18. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ne félj! Nem fog éhen halni. Lehet nem eszik 1-2 napig, de az éhség nagy úr és a kutyák nem kimondottan az az öngyilkos tipusok.

Egyébként anyám uszkárja se volt hajlandó tányérból enni. Mindent kihordott a lábtörlőre és onnan ette meg, és az én kutyám is csak akkor eszik a táljából, ha picik a falatok. Ha már nagyobb darab, beszalad vele a kosarába.

2009. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hibát én is elkövettem az elözö kutyámnál,hogy mindig kézböl etettem.Nyugi nincs semmi baja,csak "anyarabszolga" kicsit elkényetette.Ha le akarod erröl a szokásárol szoktatni,akkor egy kicsit meg kell keményiteni a szived és csak tányérbol etedhetted.Ha komolyan megéhezik fog enni a tányérbol is,éhen nem fog halni.Sok sikert és sok örömöt a kutyusodhoz.
2009. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. dec. 18. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
szia! az én yorki kutyusom is hasonló! ha húst kap vagy valami más főtt kaját azt megeszi a táljából.de a tápot ő se eszi meg belőle!ezért leraktam neki egy ételhordó tetejét ami lapos és onnan megeszi!:) próbáld ki nálla! :)
2009. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Az enyém behordja a szőnyegre a csontot. :D

Nem tudom miért fél a tányértól. Esetleg próbáld meg, hogy egyél te magad egy kistányérról és utána elmosás nélkül adj abból neki. Azon érezni fogja a szagodat és hátha elmúlik a félelme. Esetleg hagyj rajta neki egy kis maradékot a saját ételedből. Egy próbát megér.

2009. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen, ez pszichológia!

Én azt csináltam az én yorkimmal, :

Kiszedtem neki a tápot a tányérjára, feltettem a konyhapultra, úgy csináltam, mintha én ennék belőle, és a "maradékot" kapná meg.

Ezt először nemigen értette.

Másfél napig nem evett, szinte meg volt sértődve, hogy mi az, hogy én előbb eszek, abból a kajából ami az övé, és egyébként is.....

Fene tudja mi járhatott a törpe fejében...

Második nap este megedte mind egy szemig.

Nekem is rossz volt lelkileg, de ha nem teszem meg, akkor ő lesz a falkavezér, és ez az egyik lehetséges első jele!!!!

A dokim javasolta ez, meg az itteni válaszolók is segítettek anno! Nagyon kedvesek voltak!

A lényeg, hogy már minden rendben.

Kaptam könyvtippet is, ha szeretnéd bemásolom neked ide a megfelelő részt.

2009. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Jézusom!!!!

Most nem akarok semmi csúnyát mondani, de ebből látszik a divatkutyázás.

A kutya, az KUTYA, nem ember. El van kényeztetve, ha nem eszik a saját tányárjából. Kénye-kedve szerint játszik anyuci idegeivel, és még élvezi is. A kutyák nem hülyék.

Az, ha egy kutya otthagyja a tányérban őrizetlenül a kaját egyet jelent : "Nyugodtan otthagyhatom, mivel én vagyok a falkavezér, hiszen senki sem meri megenni, amíg én nem vagyok itt. Nekem kényelmesebb a lábtörlőn enni, mint ülni a hideg kövön, így odaviszem, de biztos vagyok benne, hogy senki nem MERI megenni, amíg otthagyom. HA meg megeszi, megbüntetem a trónkövetelőt."

Ugye, milyen furcsa? 30 éve kutyázok és kiképzek, és nekem is időbe tellett megérteni.

Egy nem falkavezér kutya 'gondolatai': " Jaj, de jó, kaptam a falkavezértől ételt. Gyorsan megeszem az utolsó szemig, mert nagyon jó, hogy kaptam tőle. Ha végeztem és alaposan kitakarítottam a tányért, odamegyek hozzá, farkat csóválok neki, és élvezni fogom, hogy örül nekem."

Nem jobb ez így?

MI, az emberek vagyunk a falkavezérek. MI adunk a kutyának enni, akkor amikor MI akarunk, és akkor vesszük el előle, amikor MI akarjuk. Persze mivel szeretjük a kutyánkat, rendszeres és egyenletes napi ritmust biztosítunk neki egy jó minőségi eledellel, de ő ezt nem érti, mert neki a kaja az kaja, de mi tudjuk, hogy jót tesz neki.

A kutyának kutyakötelessége örülni, ha kap kaját, és azt ott helyben, egyszerre elfogyasztani. Nincs ilyen, hogy nem eszi meg mert 'nem szereti' vagy 'biztos jóllakott' és 'majd megeszi később'. Az ősi farkasfalkában sem volt válogatás, hogy hú, én nem szeretem az őzet, inkább megyek és fogok nyulat. És jaj, de tele vagyok, most itthagyom és majd visszajövök. Nem. Az volt, amit a falka elejtett = amit a falkavezér ad. És Egyszerre kellett mindent megennünk, mert ha otthagytuk, akkor sajnaos az elúszott = elvették mások.

Értitek már?

A kuty aegyen azt, amit mi adunk neki, akkor, amikor mi adunk, és annyit, amennyit mi adunk. Ennyi, egszerű.

Odaadjuk neki az ételt (a tányérjába!!!), és előtte hagyjuk 10-15 percig. Ha kivesz belőle egy darabot és elmegy, őrizetlenül hagyja a tányérját, azonnal elvesszük. Ha csak elfordul, azonnal elvesszük. Ha csak félig eszi meg és a többit otthagyja, azonnal elvesszük. Az éhség nagy úr, a kutyák jól tudják. Nem fognak éhenpusztulni, egy-két nap után le fognak arra csapni, amit eléjük teszel, és az utolsó szemig megeszik.

Nem könnyű lelkileg, de más út nincs. Még jobb, hogy mielőtt odaadnád neki az ételt, előtte, hogy jól lássa, eszel egy szelet sajtot, vagy felvágottat, vagy valamit, jóízűen. Utána megkapja a tápját. Így világos lesz, hogy "én eszek először, mert én vagyok a vezér, és utána kapsz te, mert te alattam állsz a rangsorban."

Sok sikert.

2009. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!