Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá?

Hogyan szoktassam rá?

Figyelt kérdés

Van egy 14.5 éves kutyám. Öregkora miatt kicsit megromlott a látása, hallása, (és szerintem egy kicsit szenilis is) meg hát ugye nem olyan élénk. Mivel itt a tél és sokszor látom, hogy didereg a lépcső tetején a bejárati ajtónál, szeretném, ha benne a melléképületben kialakított helyére. Eddig is bejárkált oda, csak a helyét nem fogadta el, ezért az utóbbi pár napban, inkább bezártuk, nehogy megfagyjon éjszaka.

Szerintetek mivel tudnám rávenni, hogy elfogadja a helyét?


2009. dec. 17. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogyha jó dolgok történnek vele azon a helyen akkor jó lesz neki, vagy esetleg ha beraksz neki egy valamit amin rajta van a te "szagod", akkor jobb lesz neki ott.És ne feledjük, öreg kutya, nem vén kutya. :)
2009. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, ha jó dolog történik, szívesebben megy be. Ott adj neki enni, és sehol máshol, és oda rakd a vizét, és ha máshonnan nem jut vízhez, biztosan be fog menni oda.
2009. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha beengeded az előszobába. Azért fekszik a lépcső tetjén, mert ott szokta meg és közel van a gazdihoz. Ennyi ídős kutyádnak jót akarsz megfogadod a tanácsomat. Meglátod meghálálja!
2009. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az amit a többiek mondtak.De szerintem játszhatnál is vele ott.Tudom hogy már öreg de ők is szoktak játszani.És próbálj csak ott jó dolgokat csinálni vele eggyáltalán ne kijabálj vele ott(és sehol máshol)!És csak tud én akkor vagyok a legboldogabb ha tudom hogy boldog a kutyám,szeret velem lenni,és ha egészséges.
2009. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19:42-es vagyok szeretném kijavítani magam ne csak ott csinálj vele jó dolgokat hanem mindenhol és mindig.!
2009. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbálkozunk,szépen haladunk... tegnap este nem ment még bele, de reggel láttuk, hogy amit csináltunk neki, ott aludt (megbátorodhatott). Ma már viszont maga is beleült pár pillanatra, szóval ezért kapott egy nagy ölelést és pusszantást. :)


Utolsó: 14.5 év alatt egyszer sem kiabáltam vele, nem ütöttem meg. Igyekszem vele minél többet foglalkozni, csak most, hogy vizsgaidőszakom van, nem jut ennyi idő, mint ezelőtt, kivéve a vizsga utáni délutánokat. :)


Még egyszer is köszi!

2009. dec. 18. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!