Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet a közös kosár?

Jó ötlet a közös kosár?

Figyelt kérdés

Másfél éve, amikor a labifiúkánk hozzánk került, a kisállatfelszerelési boltban ajánlott méretű Siesta kosarat vettük meg neki, h kényelmesen elférjen. Mit ne mondjak, jó kényelmes lett, a 65cmes, 40kgos kutyánk mellé beleférne még egy ugyanakkora.

Három hete örökbe fogadtunk egy labi kislányt, aki 9hónaposan 45cm és 20kg. Ő már a tényleg megfelelő méretű Siesta kosarat kapta. Most felmerült, h a fiú kosarában elférnének ketten is kényelmesen. Szerintetek ez hülyeség?

A fiú menhelyi kutyus volt, ahol két kutya van egy kennelben, egy kutyaházzal, aztán a kiképzése alatt, az alapítványnál is ketten laktak a jelenlegi kosaránál eggyel kisebb méretűben.

A kislány ugyanarról a menhelyről egyenesen hozzánk került, ő is osztozott a kennelen és az ólon.

Szerintetek kivitelezhető az összeköltöztetésük, vagy maradjon meg a külön kis territóriumuk? Egyelőre szokják egymást, a fiú helyzete nehezebb egy kicsit, ő másfél éve jött a két tacsi mellé, eddig ő volt az okos, s mellesleg legújabb kutyus, aztán most megérkezett a kislány mellé... Néha már egész jókat játszanak együtt, morgás, veszekedés nincs, maximum, ha a fiú elunja, h a lány van a központban, befurakszik közénk, h vele foglalkozzunk, de soha nem bántja. De vajon megosztaná vele a kosarát?



2014. márc. 27. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megszokják egymást úgyis összebútoroznak, de azért maradjon egyelőre a két kosár.
2014. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek, ahogyan észrevettem, nem is igénylik ezt. Az alvóhely a rangsort is jelzi, és nyilván az új családtag van a legalacsonyabb helyen. Otthon 1 kanom van és egy szukám, néha alszanak egymás mellett, de a standard az, hogy a szuka kizavarja maga mellől a kant, ha az zavarja. Nekik külön fekhelyük van. Ha hozok ideiglenesbe kutyát, akkor azok sem alszanak együtt az enyémmekkel, kicsit arrébb fekszenek le mindíg. Ha van rá lehetőség, azt ajánlom, hogy legyen külön fekhelyük.
2014. márc. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se jó ha csak egymás mellet van helyük. Nekem a két felnőtt kan kutyám is igen gyakran összebújik. De van amikor az egyiknek nincs kedve ekkor at megy a masik szabad helyre. En Úgy gondolom hogy az a legjobb ha kettő akkora helyük van ahol mind a ketten elffernek. Igy tudnak együtt meg külön külön is aludni.
2014. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek, szerintem szüksége van mindkét kutyának egy kis privát szférára, hogy ne mindig egymás szájában legyenek. Nekem is külön alszanak a kutyáim, mert van egy 2 személyes kanapé, ahonnan egyikük le van tiltva, mert mikor épp 3-an vannak (ideiglenessel együtt) ez a köcsög mindenkit lezavar a kanapéról, így egyedül elfoglalja a 2 személyes helyet. Ezért neki van egy szobakennele kibélelve pléddel, a kanapén meg van a kiskutyám, az ideiglenes meg ha van, kanapé vagy külön pléd. A kanapé elég nagy, így nem kell összebújva aludniuk.
2014. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha akarnak úgyis összebútoroznak. Maradjon a 2 fekhely. Arról nem is beszélve, hogy pl az én kutyáim teljesen kinyújtózva is szoktak aludni.Ahhoz elég nagy kosár kell tényleg,hogy mondjuk 2 labi egyszerre kinyújtózva elférjen, szerintem.
2014. márc. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!