Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A babéziát lehet gyógyítani?

A babéziát lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
A kutyánk valószínűleg babéziás a tünetek szerint, vittük kórházba, kezelték egy hétig, jó is volt neki, de most megint kezd előjönni és valszeg az lehet. Ki tudják belőle gyógyítani?
2009. dec. 16. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A babesia gyógyítható, de veszélyes betegség. Ha nem időben kapják el, vagy más is közrejátszik (gyenge immunrendszer, másik betegség), nincs rá garancia, hogy felépül...

Most kezelték ezzel, vagy régebben? Többször is elkaphatja, ha nem vigyáztok a kullancsokkal. Mindenesetre bármilyen gyanús jelre azonnal vigyétek dokihoz, nagyon sokat számít az idő!

2009. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon sokat számít az idő, a mi kutyánk pont ezért pusztult el rövid idő alatt mert nem vettük észre időben :(

Gyorsan cselekedjetek!!

2009. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ahogy előttem is írták, rendkívül veszélyes betegség, aminek általában a szövődményeiben szoktak a kutyák elpusztulni (pl. veseelégtelenség, autoimmun reakció). A babézia kórokozóját elpusztítja az imizol a beadás után gyorsan (és 1 hónapig utána védi is a kutyát az újrafertőződés ellen), de nagyon sok függ attól, hogy milyen gyorsan vették észre. Nem tudom, hogy a kezelés során az csináltak-e nála vérképet, vese és májfunkcióval? Mert könnyen lehet, hogy valami szövődmény jelentkezik most nála.
2009. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes betegség, és tényleg csak a gyorsaságon múlik a gyógyítás. Szerintem nézesd meg ismét dokival mihamarabb.
2009. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az volt hogy:

Múlthéten csütörtök körül kezdődött nála ez az egész, pénteken kijött egy állatorvos, adott neki antibiotikumot.

Nem javult, vasárnap bevittük az állatkórházban, megvizsgálták, minden lehető vizsgálat megcsináltunk vérvizsgálat, kullancsvizsgálat. Másnap visszamentünk azaz hétfőn akkor jött meg a véreredmény hogy semmi komolyabb baj, megröntgenezték és egy kis gyulladást találtak a VESÉJÉN:(!!

Néztem a papírokat amiket elszámolásnál kaptunk, itt már kapott egy imizol injekciót. Másnap visszavittük akkor mondták hogy kullancs csípte meg, és kapott egy újabb imizolt. Szerdán vége lett ennek az egész mindennek, péntekre teljesen főlépült, már nagyon jó állapotban volt! Erre hétfőn előjöttek ugyan azok a tünetek amik a betegség előtt. Holnap visszük reggel egy magán állatorvoshoz! MIT GONDOLTOK?

2009. dec. 17. 15:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első dolog legyen, még minden kezelés és gyógyszer beadás előtt, hogy vegyen vért tőle teljes vérképre, máj és vesefunkcióra, babézia tesztre és azt is nézesse meg, hogy nincs-e esetleg autoimmun reakciója. Infúziót nem adtak neki? Főleg a veseprobléma mellett?? Szerintem ez nagy hiba volt. Nem akarlak megijeszteni, de ha babézia volt, akkor jó esély van rá, hogy a vesebajt is az okozta.
2009. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy kapott infulziót! 4 napig!!
2009. dec. 17. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, egy jó pont. A vérvizsgálatot én akkor is megcsináltatnám, az autoimmun tesztel együtt. Ha kapott imizolt, ráadásul kétszer, ha jól értettem, akkor ez nem lehet újból babézia.
2009. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hali sziasztok! a málati kutyusunkat még majus elsején meg csípte 1 kullancs .péntekre rá ,látszódott hogy valami nincs rendben .szombat északára meg már olyan rosszul volt hogy vittük az ügyeletre vagyis ügyeletes állatorvoshoz,,a ki vérkép hiányában nem tudta eldönteni hogy lymkor v babézia ,,mert véreset nem pisilt a szeme fehérje nem sárgás de viszont már alig ment mintha sántitott volna meg fel se ugrott az ágyra mikor hivtuk pedig alaból az az ő helye is. ezért kapott mindkét parazita ellen szúrikat nyak hhátba bőr alá! És azt mondtta a doki hogy ha nem javól vagy rosszabban lessz vigyük el nappal a rendelőbe. De az az érdekes hogy másnapra jobban lett sokkal, de most 3nap múlva se a régi a kutyus ! enni eszik inni iszik vizelete nem barnás ,de azért még mindig kedvtelen meg a nem nagyon mászkálgat.meg ha felvesszük kicsit nyüszít!valami még fáj neki.de ahoz képes milyen vólt szombaton jobban van. szóval nem tom most akkor vigyük le megint orvoshoz vagy jobban lesz csak még renegálódik a szervezete??? nem tudom hogy mit tegyek ??:/
2013. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!