Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most jó az Acana vagy sem?

Akkor most jó az Acana vagy sem?

Figyelt kérdés
Itt a gyakorikérdéseken is sokan ellene vagytok, de tudom hoyg sokan ezzel etettek. Az én kutyám is ezt kapja, nekünk nagyon jó :) Akik ellene vannak miért?
2009. dec. 16. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az miben nyilvánul meg hogy valaki ellene van. Mert a mi kutyánk pl. nem szereti az Acanát, de ezért nem vagyunk ellene. Legjobb prémium táp.
2009. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok ellene, de nem ezzel etetek. Nagyon sokan dícsérik, de sokaktól olvastam, hogy lefogyott tőle a kutya. Ez ezér van, mert nagyon magas a fehérje tartalma, és alacsony a szénhidrát tartalma az Acanának.


Én is magas hústartalamú prémium táppal etetek (Brit Premium), nagyon meg vagyok elégedve vele. Ebben bizonyára több a szénhidrát, de én nem akarom, hogy a kutyám teljesen leszálkásodjon. Szeritnem ez nem minden fajtának jó. A tesómnak pl. harcikutyája van, ő Acanávan etel, olyan a kutya, mint a kő. :) Nekem goldenem van, a zsákon előírt mennyiságű tápot kapja. Figyelem a kondiját, mert a tenyésztő többször kihangsúlyozta, hogy nagyon kell vigyázni, nehogy elhízzon. Rendszeresen ellenőrzöm a bordáit. Van rajta egy pici hájacska a bőr alatt, de egyértelműen tapinthatóak a bordái. Kinti kutyus, nem is szeretném, ha olyan zsírtalan lenne, mint a tesóm harcikutyája, főleg, hogy jön a -20 fok.


Szóval én ezért nem az Acanát választottam. :)

2009. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Kinek mi válik be. Én leírom miért nem szeretem, bár úgy is csak lepontozás meg kötekedés fog fogadni.

Általánosságban egyik száraz tápot sem favorizálom mivel a tápgyártás is csak üzlet, így nem megbízható a forrás. Hiába írják rá a zacskóra hogy X százalék emberi fogyasztásra alkalmas hús van benne (a szuperprémiumok esetén) az nem báránycomb és nem is pulykamell lesz hanem sima vágóhídi zsíros apró hús meg egy csomó csont. Jobb esetben...Amennyi a napi etetési költsége, mondjuk egy Acana tápnak annyiért megveszem az emberi fogyasztásra valóban alkalmas apró húst, farhátat, stb a hentesnél.. + a rizst amivel megfőzöm. Friss, ellenőrzött.

Eltérve az általánosságoktól az Acanát kifejezetten azért nem szeretjük mert tele van olcsó gyógynövényekkel amik nagyon hangzatosak a csomagoláson de nagy mennyiségben bőrproblémák jelentkezhetnek (kiütés, vörösség), folyamatos adagolás mellett pedig MINDENKÉPP megterheli a szív- és érrendszert. Mellesleg emésztésgyorsító hatásuk van ami hízékony kutyáknál nagyon jó, talán még átlagosoknál is de kölyök és munkakutyáknál, mozgékony ebeknél nagyon nem. Az én kutyám nagyon lefogyott tőle. És a legfőbb dolog amiért utálom hogy kitalálták a buz1 reklámszövegüket, hogy a kutya nem csirke, nem kell neki gabona,nem tudja megemészteni. Na ehhez no comment...

2009. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: amit írsz, gyógynövény, meg a kutya nem csirke, stb... az az orijnen tápra vonatkozik, amit az acana cége gyárt ugyan, de a sima acana táp nincs tele gyógynövényekkel, szóval szerintem kevered a két márkát...
2009. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Acana Adult:


Gyógynövények

Bojtorjángyökér 600 mg/kg

Marshmallowgyökér 600 mg/kg

Borókabogyó 500 mg/kg

Angyalgyökér 400 mg/kg

Homoktövis 400 mg/kg

Csalán 400 mg/kg

Vörös málna levele 300 mg/kg

Máriatövis 300 mg/kg


Abban igazad van hogy az Acana tartalmaz egy KEVÉS zabot.

De az irányadó gondolatuk ugyan az, mint az Orijené.

2009. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált az Acana. Én száraz táp párti vagyok (egyrészt szakállas kutyám van (snaci) másrészt lusta disznó vagyok főzni.) Az én kutyám megenné a vasszöget is, bélpoklos, és kissé hízékony, nekünk az acana nagyon jó volt. Most Pro Pacot etetek, mert kedvező áron hozzá tudtam jutni, az is nagyon jó.
2009. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Acanával etetek, csupa izom, nem fogy, sőt, hízik is, ha keveset sétálunk. Nagyon ritkán beteg, pedig már régóta etetek vele. Igazából azóta, hogy ezt kapja, talán nem is volt olyan betegsége, hogy elkapott valamit, csak olyan bajokkal voltunk orvosnál, mint pl. elvágta a lábát.
2009. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 8 hónapos kutyám hozzám kerülése óta ezt kapja, és semmi bajom nincs vele. Mi gyakran sétálunk legalább 2-3 km-t, és egyáltalán nem sovány. A szőre gyönyörű (más tenyésztők is megjegyezték). A kutya imádja, jutalomfalatként is használom. Ha az összetevők fele sincs a tápban az sem érdekel, mert csak jót tudok róla mondani
2009. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!