Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszplázia szűrés hogy zajlik?

Diszplázia szűrés hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Szóval elviszem, megröntgenezik. Ehhez bódítják hogy nyugton maradjon? Ott helyben megmondják az eredményt? Ha jó az eredmény, az azt jelenti hogy jól tartottam, és mehet minden tovább így? Ha rossz az eredmény, miben kell majd változtatnom?
2014. márc. 16. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk sosem bódítottak, mindig altattak. A bódítástól nem lesznek lazák az izületek, nem tudják úgy kinyújtani és beállítani, mintha teljesen alszik és ernyedt a teste. Ha nem kell bírálat a felvételről, akkor a legtöbb állatorvos helyben is meg tudja mondani a hozzávetőleges eredményt. Azt mindenképp, hogy jó-e vagy rossz. A további teendőket is vele kell megbeszélned az eredmény függvényében. Ha kell bírálat, akkor várni kell az eredményre. Az MKOE bíráló bizottsága minden hónap utolsó csütörtökén ül össze és végzi a bírálatokat.
2014. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Családi kutyáról van szó, szóval az eredmény csak nekem kéne, nem kell elbírálni. Csak tudni szeretném, mert németjuhászom van és emiatt eléggé rizikó faktorba esik. Szülei mentesek voltak.
2014. márc. 16. 09:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is altattak. De az orvos már tisztán látta ahogy ment, hogy diszláziás és mi is láttuk, szóval egyértelmű volt. Annyi, hogyha diszpláziás akkor plusz megerőltetés csak ront a helyzeten. Szóval ne futtasd biciklivel, ha már futsz vele és ő úgy érzi, hogy elfáradt és sétálna akkor álljatok le. Ha játék közben elfáradt akkor is elég volt ennyi. Nem jelent semmit, hogy te jól tartod vagy nem. Ha diszpláziás diszpláziás. Örökölte. Mi jól tartottuk, de mégis diszpláziás. Nekünk Ó németjuhászunk van és neki is mentesek voltak a szülei, viszont anyai agon a nagyszülő sajnos nem. Ha nem diszpláziás, akkor nem kell semmin változtatni.


Nálunk volt egy öreg németjuhász és neki a végén annyira fájt már, hogy csak húzta a hátsó lábait. Ő diszpláziás volt és kíméltük pedig. Félek, hogy ennél a kutyánkál is ez lesz, hiába kíméljük!

2014. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyád?

Az orvos azonnal látja, jó, vagy sem a csípő.Könyökét is nézesd meg.

2014. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Futtatni még nem futtattam eddig, annyit futott amennyit magától akart. Játékban sem hajtottam túl, ha elfáradt a sétában akkor is mentünk haza. Viszont én úgy tudom, hogy nem csak az számít örökölte-e vagy sem, nagyon is fontosak a tartási körülmények. De ezt csak olvastam, mint látható egyáltalán nem értek hozzá, ezért is érdeklődök itt.


Éppen most lett egy éves a kutyus, ezért akarjuk most vinni mert mostanra már biztosan látszik ha gond van. A csípőt és könyököt lehet kérni egyszerre? kicsit félek az altatástól, mert tavaly kétszer is volt altatva, (ivartalanítás miatt de ez egy hosszabb sztori miért kétszer) nem lesz ez sok neki?

2014. márc. 16. 14:52
 6/12 Akiteki ***** válasza:
24%
Nem olyan mélyen altatnak, mint egy műtéthez. 2 percig kell bódultnak maradni a kutyának, hogy ne mocorogjon a gép alatt. Egyben megcsinálják a térdfelvételt is.
2014. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2014. márc. 16. 19:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy évesen még korai. Nincs kifejlődve a kutya csontozata. Inkább 18-24 hónaposan csináltasd meg!
2014. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát várjunk még fél évet? Csak mert a kutyasuliban is kérdezték, hogy vittük-e már, mármint az oktatók.
2014. márc. 16. 21:28
 10/12 Akiteki ***** válasza:
Attól függ, mekkora kutyus. Ha nagytestű, akkor inkább várj még vele.
2014. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!