Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire igaz? Azt halottam...

Ez mennyire igaz? Azt halottam, hogyha a kutyusok jóllaknak, akkor nem fáznak.

Figyelt kérdés

Azaz, pl. ha télen este meleg kiadós vacsorát eszik, akkor éjszaka nem fázik annyira.

Ez mennyire hihető?


2009. dec. 15. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Inkább a fordítottja igaz. A melegvérű álltok, hogy fűtsék magukat energiát használnak, amit nyilván a táplálékból nyernek. Az éhezés során a szervezet raktároz, így a fűtésre is kevesebb energiát fordít, ennek következménye, hogy jobban fog fázni az állat (ember is). ugyanakkor egyenes arányosság nem áll fönn, tehát nem úgy működik, hogy minnél több kaját kap, annál kevésbé fázik, csak egy bizonyos mennyiség kell, azon túl csak hízlal a sok táp.
2009. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy egy jóllakott kutya közérzete jobb a szervezet könnyebben termel hőt, mivel több energiája van rá, de ettől még fázik!


Nincs akkor vacsora ami helyettesítene egy kibélelt, szigetelt kutyaházat.

2009. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az elsővel egyetértve, a kutya szervezete számára a túlzott táplálékbevitel szintén káros, mert ennek megemésztése plusz energiákat von el a testhőszabályzástól.
2009. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van a kutyáknál, de én ha jóllakok akkor normálisnak érzem a hőfokot, ha viszont éhes vagyok, akkor fázom. :D
2009. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

és mivel ide írsz egyértelmű hogy nem vagy kutya, a kérdés viszont arra vonatkozott!


Kíváncsi vagyok ha kivágnak téged a mínuszba a csupasz kutyaházba vacsi után, mennyire lesz meleged attól hogy most ettél?!

2009. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző, akkor kérdezz meg egy kutyát, biztos meg tudja mondani!

Honnan tudjuk amúgy? Eleve hülye kérdés valamilyen szinten. De az biztos, ha jó meleget eszem vagy iszom és kimegyek a mínuszba akkor nem fázom annyira, mint egyébként. A kutya is melegvérű meg az ember is, gondolom hasonlóképp működik ez náluk is, vagy nem. Eleve a kutyák nem olyan fázósak mint az emberek, amikor mi már kockára fagyunk, az ebeknek az sokszor még meg sem kottyan. De ez is sok dologtól függ, pl. hogy milyen kutya. Mert egy yorki megfagyna ha kint tartanák, míg egy puli simán elvan.

Amúgy meg a legtöbb kutya, ha fázik akkor mozog. Másik meg, hogy még a legvastagabb bundájú kutyának is kell a jól szigetelt kutyaház, ha kint van tartva.

2009. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 14:27-es válaszoló. Egy szóval nem írtam, hogy a kutyám nem szigetelt, csupasz kutyaháza van. Többszörösen le van szigetelve is ki is van bélelve.

A kérdést amit feltettem halottam, és kíváncsi voltam rá, hogy másoknak mi erről a véleménye.

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként a kutyusom németjuhász keverék, tehát nem fajtiszta és rövid szőrű.

Nyílván minden kutya azért még egy jól kibélelt kutyaházban is fázik, főleg ha kint mínusz 10 fok van.

2009. dec. 15. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, nem is állítottam, hogy nem szigetelt házban tartanád, bocs, ha félreérthetően fogalmaztam. Ezt minden normális ember tudja, hogy jól szigetelt házikó kell, az már más kérdés, hogy sajnos elég sok a nem normális ember... :S De azt nem mondtam, hogy Te az lennél.

Egyébiránt, ha abból indulok ki, hogy nekem is elviselhetőbb a hideg, ha meleget eszek, akkor én biztos valami meleg vacsit adnék a kutyámnak, ha kint lenne. Ha mást nem, meleg vízbe áztatott tápot. Amúgy a második válaszolóval tökéletesen egyet értek.

És biztos fáznak a kutyák is a jól szigetelt házban is, csak ők sokkal jobban viselik a hideget, mint az emberek.

2009. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*mármint azt nem mondom, hogy Te nem normális lennél :D

Na. :D

2009. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Télen szerintem lehet adni egy picit zsirdusabb kiegészitőt, pl. töpörtyüt, de ugyanugy betartani az étkezési adagokat. ha jo a kutyaház mérete, és a bejáratán van egy "függöny" akkor ő azt jol kifüti a testmelegével, és nem fázik. érdemes egy kis szalmát betenni alá, ha van rá lehetőség belekeverni diofa levelet, ez elüzi a külső élősködőket is.
2009. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!