Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fázik a kutya ilyen hidegben?

Nem fázik a kutya ilyen hidegben?

Figyelt kérdés
15 hónapos németjuhász. nagyon jo háza van szigetelt is rendesen . csináltattuk neki. ideges vagyok nehogy megfázzon.kinti kutya.
2009. dec. 15. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Berni pásztorunk van.A nyár neki egy büntetés. Most hogy esett a hó végig, kint volt és élvezte, hogy nem kell lihegnie. Csak éjszakára húzódik be fedett helyre. Ne aggódj.
2009. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj ezen! Nekünk is németjuhászunk van és ő is pont 15 hónapos! Kimondottan élvezi végre a hideget, a nyár neki is kínszenvedés volt, pedig pancsoltunk eleget, és volt árnyékos helye is, de mégis utálta, látszott rajt! Mióta hidegebb van nagyon boldog, egyáltalán nem bánja! Tegnap egész nap a hóesésben rohangált csak úgy! Nekünk is van szép nagy meleg háza, de még a közelébe sem ment! Pedig már próbáltuk jó pár csellel beszoktatni, de neki kényelmesebb máshol, így van két takarója, és azon alszik és így sem fázik! Úgyhogy a hőszigetelt házban biztos nem fog! Amúgy meg figyeld meg egy kicsit és biztos látni fogod ha fázik, mert remeg, és látszik rajt hogy kényelmetlenül érzi magát! De szerintem nem lehet ilyen gond!:-)

2009. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk vizslánk van, hülyén néz ki de pulóvert húzunk rá, gyerekméretűt, mert reszket remeg szerencsétlen pedig van a házában 1 szivacs meg 2 téli paplan!!
2009. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De mondjuk a vizsla teljesen rövidszőrű, a németjuhásznak télen azért elég nagy a bundája, nem hiszem hogy fázna! De ha mégis akkor úgy mint a vizslán, észre lehetne venni, hogy remeg!

Utolsó előtti voltam

2009. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazatok van teljesen.Élénkebb mozgékonyabb most mint nyáron.Csak hát olyan nagy minuszokat mondtak azért sajnálom .Mi bent ö meg kint.A hidegben . De ha beengedem akkor sose szoktatom le rolla.Meg tényleg kinti kutya.
2009. dec. 15. 10:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Tavaly sokkal hidegebb volt szerintem, legalábbis nálunk már októberben, mikor hozzánk került mínuszok repkedtek, mondjuk víz mellett lakunk és az még pluszba hűtött rajta! De akkor én is sajnáltam szegényt 3 hónaposan a hidegben, de akkor sem lett semmi baja! Most meg már nagy, de ha beengeded akkor tényleg soha nem szoktatod ki!

Meg pl a miénk nem is érzi jól magát bent! Én egyetlenegy egyszer engedtem be, ugyanígy sajnálatból, akkor olyan jégeső volt, hogy mindenhova bevert, ő meg itt nyüszített az ajtóban a teraszon, én kinyitottam az előszobát, mondtam neki hogy gyere be, bejött, mondjuk csak az ajtóba, beljebb nem akart, lefeküdt, kivárta míg csillapodik, aztán már nyüszített is hogy ki akar menni! Úgyhogy azóta sem engedem be! Nem szereti! Ha fázna bekönyörögné magát!:-) Van annyi esze szerintem!:-)

2009. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg azt elfelejtettem írni, ami szerintem fontos, hogy menj azért ki hozzá sokat játszani meg ilyenek! Mert azzal nem büntetheted, hogy hideg van akkor te sem mész ki, ő meg unatkozik! Én minden nap labdázok vele egy órát legalább, már amennyire tudok még, mert mellette 25 hetes kismama is vagyok!
2009. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsóval teljesen egyetértek!!!

Nekem 6 hónapos nj kölök van kint, és én is rosszul érzem magam miatta. Ő belógna, mert nagyon szeret velünk lenni, de a szüleimmel élek egy házban, és hiába teljesen függetlenül vagyunk,ilyen dolgokban azért mégis ők döntenek. De akkora bundája van...:)

Mi azt csináljuk, hogy gyakorlunk, aztán játszunk sokat, vagy teszünk egy nagy kört a faluba, aztán bemegyek vele a garázsba, adok neki meleg tejet, áttörölgetem, bár sokat nem ér mert megy ki és szaglászik, és ugyan úgy elázik:) de legalább az én lelkem nyugodt:)

Van meleg kutyaháza, szőnyeg az ajtóban, ahol fekszik, de széthúzza... és kicsit tényleg rossz érzés, hogy én bemegyek ő meg marad... De igyekszek vele minél több időt tölteni... mindenesetre szivesen töltenénk együtt több időt, de akkor felmondhatok, aztán sokáig neki se lenne jó világ:D

2009. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Már teljesen megnyugodtam meg visszaemlékszem tavaly ilyenkor 3 honapos volt és semmi baja nem lett. Mindennap viszem játszani a haverjaihoz vagy csak egyszerüen sétálunk labdázunk. Csak ahogy irtátok a lelkemnek rossz. na de mostmár könnyebb. Köszönöm.
2009. dec. 15. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyamatosan beengeded, felborulhat (bőrmirigyei miatt), a hőháztartása, nem fogja tudni, hogy milyen évszakra készüljön, télre, v., nyárra, milyen sűrű szőrzete engedjen?

Amikor fázik önkéntes remegést végez, direkt mozgatja, piciket rángatja, az izmait, te ezt, lehet, hogy úgy látod, hogy fázik, de ekkor fogd meg a hasát, és meglátod, meleg lesz, nem hideg. Hidd el, mert nekem is nj van, 2 éves, gyönyörű, nem adnám a világ összes kincséért sem, 2 hetes korától van velem, tényleg az anyjának tekint, imádom.

Majd írj, minden jót!

2009. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!