Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a west highland white terrierről?

Figyelt kérdés
bármi ami eszetekbe jut írjátok le, nevelés, beszerzés, szőrápolás. . . .stb. szeretnék megismerkedni ezzel a fajával. a válaszokat előre is köszönöm.
2009. dec. 14. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősünknek van. Nem vitték kölyökkorába kutyák közé, úgyhogy a többi kutyára ugat. Évente 2X kell fürdetni. Nevelni nem olyan nehéz, de nem is könnyű. Ennyi jutott eszembe most.
2009. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:) örülök, hogy megszeretnéd ismerni ezt a fajtát!! :) Nekem is van egy westiem, most lesz 9 hónapos. Nagyon imádnivalóak, viszont, rengeteg mozgás kell nekik. Nekünk a házba van, de sokat vagyunk az udvaron, meg rengeteget sétálunk, megis őrülne, ha nem vinném. Én, csak 15 éves vagyok, mégis úgy érzem, megtudom nevelni. Vigyázz! mert ha kis elkényezetett szőrpamaccsá neveled, a fejedrenőhet. Nekem egyszer volt ilyen rangsori problémám, azóta sosincs (kutyapszichológiás könyv sokat segített) meg mentünk ilyen kutyasuli előtti "kutyaoviba" itt szocializálódni tanultak, az nagyon sokat segített, előtte minden kutyát megutagott, mostmár játszik velük. Tanítani kell, és nagyon engedelmes, (eleinte finom falatokkal, mostmár anélkül is szótfogad) Szőrápolás. Hát én kozmetikushoz viszem, 3 havonta, elsőnek még nem 3 hónaposan hanem miután megvoltak az oltásai stb... de mostmár 3 havonta. Én nyirattatom, lehetne trimmelni is, de valahogy ez nekem jobban tetszik (nem rövidre, fazonra nyírják) Szobatisztaság felől nem kérdeztél, nemtudom házba lesz-e vagy mi, (majd ha afelől is van kérdésed és mások még nem írtak rá, akkor kérdezz:D ) Imádnivaló a westie, ilyen igazi terrier vér van benne, néha makacs, de nagyon tud szeretni. Sose fárad ki:) (én néha már tökre kivagyok a rohangálástól, ő még nagyba futkározik) Nem olyan dédelgetős, hanem inkább játszós fajtának ismertem meg. Legalábbis az én kutyám ezerszer jobban örül annak ha labdázunk, mintha simogatom az ölembe. EZ FONTOS, a westieknek nem ajánlatos csirkehús. énse adok neki sok allergiás lesz tőle. szerintem jobb félni mint megijedni. Kan vagy nőstény kutyát szeretnél? Szerintem ha ezt a fajtát választod nem bánod meg. Bocsi a hosszú szövegért. :)
2009. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
fehér :D
2009. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nahh...Nekem van egy westie kislányom(:D)de mégcsak 10hetes,szóval még nincs túlsok tapasztalatom vele kapcsolatban.

Kint lenne vagy bent? Ajánlom,hogy azért legyen bent,mivel szobakutya,ez nem azt jelenti,hogy nem lehet kint tartani,de akkor lőttek a szép fehér bundijának..:S

Az én kutyum 2 hete van nálam,és már szobatiszta...(megjegyzem,nem volt szobatisztaságra előnevelve)gyorsan tanul a kis tündér :-)

A szőrápolásról annyit,hogy 3 havonta kell kozmetikushoz vinni,de nem fontos,mert magad is levághatod a "haját:P".

A szőre nem hullik neki,csak ha fésülöd(ami ajánlott naponta).

Fürdetni nem kell minden este,elég ha 2-3havonta fürdeted,vagy bízd a kozmira...Ha saras lesz a tappancsa,vizes rongyal törölgesd meg,nem tesz jót neki,ha gyakran fürdeted,mert kiszárad a bőre.

Még annyi,hogy a füle 3-4 hónaposan áll fel neki,bár attól is függ mivel eteted:)

Remélem segítettem:)

2009. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
örülök a sok szövegért. igen elfelejtettem kérdezni a szobatisztaságról, szóval akk mit is kell tudni róla? benti kutya lenne kan.
2009. dec. 14. 18:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én a kan kutyákról nem hallottam túl sok jót,mivel ahol eszükbejut felemelik a lábukat és a falrapisilnek:S

Nem is tudok túl sok mindent róluk,amúgy szerintem a lánykutyák könnyebben nevelhetőek...

18:01 voltam

2009. dec. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én a második válaszoló voltam.

szobatisztasággal kapcs. enyém nagyon lassan lett úgy teljesen szobatiszta, mint most hogy áll az ajtó előtt és sír, hogy kiakar menni. De a lakásba hamar rászokott a kutyapelusra, szóval ha bentre sikeredett, akkor se a parkettára.:) Kan kutyád is simán lehet, csak igen azzal van csak probléma, hogy szerintem ivartalanítsd, és akkor megelőzheted a folyamatos jelölgetést. (nemtudom jó-e ez az ötlet, mert nekem nőstény kutyám van)

szobatisztaságnál, eleinte ne bűntesd ha bepisil, később meg hogy egyre fokozatosabban, szólj rá, a "grabancát" kicsit húzd meg.(viszont ha kinn az udvaron sikerül neki, vagy a pelusra nagyon dícsérd, és adj neki jutalomfalatot) Ugye az én kutyám már 9 hónapos lesz, és ha néha bepisil, akkor azt szoktam csinálni, hogy van egy 'bűntető sarok', és ha bepisil leszidom odaviszem és nem foglalkozok vele 10-20 percig. Eleinte mindig elfutott onnan, viszaavittem, volt h hisztizett, de mára már úgy megtanulta, hogy ottkell eltöltenie az időt. Nyugodtan végigüli, és ha szólok neki rohan oda mint aki megbánta, és elviselte bűntetését. szerintem nagyon édes :) és én azért haszánlom inkább ezt a bűntetést, mert szerintem a verés, és egyéb nem megfelelő módszer a kutyanevelésre, neki szerintem nehezebb elviselnie azt hogy levegőnek nézem, mintha rácsapok és utánna minden elvan felejtve. bocsi a hosszú szövegért, de órákon át tudnék írni róluk. :)

2009. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök a hosszú szövegnek amit irtál sok indent tudtam meg és na persze ha még tudsz vmit mondani akk annak is örülnék :D köszi (ha ivartalanítanám akk nem pisilná le a falat, vagy bármit?)
2009. dec. 15. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!