Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos korra alakul ki...

Hány hónapos korra alakul ki a kutyáknál a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kutyám, felnőtt korában olyan 20-22 kg lesz. Már kibír 4-6 órát, ha otthon vagyok és ébren vagyok, jelez, ha ki kell mennie. De egy egész éjszakát vagy egy egész napot - míg nem vagyok otthon, dolgozom - nem tud visszatartani. Ha nagyon játszunk, akkor is be szokott még csurranni neki. Egy ismerősöm azt mondta, az ő vizslája 7 hónapos korára lett teljesen szobatiszta. Mikorra várhatom ezt az én kutyámnál? Mikor van az, hogy orvoshoz kell vinni, mert esetleg egészségügyi problémák vannak a visszatartással? A pelenkát már nem akarom erőltetni, mivel már ki szokott kérezkedni, tehát már tudja, hogy alapvetően az utcán kéne végeznie a dolgát. Mikor jön el az a pont, már ha eljön, hogy kicsit erősebben kell rá hatni? Vagy legyek még türelemmel? Mindig megdicsérem, ha kikérezkedik és ha az utcán elvégzi a dolgát.
2009. dec. 14. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a kutyámat szobatsztán hoztam el a tenyésztőtől és tőle tudom, hogy normális tenyésztő már ilyen kicsi korban erre neveli és szobatisztán adja át...
2009. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Akkor amikor szól, hogy ki kell mennie, szobatisztának tekinthető, hiszen megértette a feladatot....annak hogy bepisil valami más oka lesz, ez lehet egy félelem a gazdi távolléte miatt, vagy akár szervi probléma.


Érdemes az utóbbit gyorsan kizárni egy orvosi vizsgálattal, és akkor lehet gondolkodni a továbbiakon!

2009. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy túl sokáig vagy el és nem tudja olyan soká tartani a vizeletét?
2009. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a kutya már szobatiszta.

Nem való kutya olyan helyre ahol olyan sok időre bezárják.

2009. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Szerintem egy 10 hetes kiskutyától (akkor hoztam el a Tenyésztőtől), még nem várható el, hogy szobatiszta legyen.


A harmadiknak: Igen, 8 órát dolgozom, de a másik kutyám, aki amúgy már két és fél éves, kibírja. Nyilván, ez egy 5 hónapos kölyöktől még nem várható el, hiszen még nem elég fejlett a szervezete ehhez. És az sem várható el, hogy kibírja az egész éjszakát. De nem 12 órát vagyok távol, szóval az a 8 és fél óra nem olyan vészes!


A kérdés az, hogy ez mikorra alakul ki, mármint hogy kibírja.


15:19-nek pedig azt tudom mondani, hogy a lakásban tartott kutyák nagy része be van zárva, míg a gazdi dolgozik, de ebbe most nem menjünk bele, mert a kérdés nem ez. Köszi.


Amúgy, igen, gyanús, hogy szorong, ha nem vagyok otthon, mert szokott olyat is csinálni, hogy leviszem pisilni, aztán elmegyek egy fél órára otthonról és mégis bepisil. :S Pedig előtte volt lent.

Ám az is furcsa, hogy két kutyám van, tehát nem egyedül van hagyva és míg nem vagyok otthon, játszanak. Ezt onnan tudom, hogy mindig szétszórva találom meg a játékaikat. És a felnőtt kutyám nem pisil be, meg tudom különböztetni a pisijüket. :D És a kölyök van a rangsorban legalul, ez teljesen egyértelmű.

Igaza van annak, aki írta, hogy valószínűleg frusztrálja a távollétem is, de akkor elviszem dokihoz is.


De akinek van tapasztalata, akkor az légy szíves a kérdésre is válaszoljon már: Mikorra bír ki egy kiskutya egy egész éjszakát? Mert olyankor otthon vagyok, csak alszom…

2009. dec. 14. 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a kutyám 8 hetesen hoztam el tenyésztőtől de ő kinn tartotta az udvaron(nem szobakutya) és mivel tél volt mi beengedtük a lakásba. 2 hét alatt megtanulta h kinn kell végeznie a dolgát és ő napi5-6szor kéredzkedett ki, hogy neki pisilnie kell.. uh azért nem olyan sűrűn (és mindig volt nála víz uh nem azért mert szomjaztattuk:D)
2009. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-2 hónap és megtanulja, ne félj! Mi 3,5 hónaposan hoztuk el, ilyen idősen anatómiailag képtelenek még rendesen visszatartani. Szóval meggyűlt vele a bajunk. 4 hónapos korára megértette mi "feladata" de nem tudta véghez vinni hisz 6-7 órákat képtelen volt visszatartani még mi iskolába jártunk a párommal. Ő is szorongott még nem voltunk otthon de nem szeparációs félelem volt. Így végül 5-6 hónapos korára lett teljesen szobatiszta de kb. 4,5 hónapos korától lényegesen csökkent a balesetek száma..

Szóval csak türelem és kitartás. Továbbra is rögzítsd benne a tanulandókat.

2009. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak a megerősítést!

A szeparációs szorongást én is kizárnám, ugyanis a rangsor egyértelműen megvan, az én javamra és ezért keményen dolgozom minden percben, amit a kutyáimmal töltök. :) És nem szedik szét a lakást sem, a szeparációs stressznek pedig ez is fontos tünete lenne.

Valóban, ahogy idősödik, csökken a balesetek száma, ma itthon voltam velük és kibírt 7 órát, ez eddig a rekord! És még csak nem is jelezte, hogy menni akarna. :O

Köszi még egyszer a megerősítést, elég nehéz időszak ez, persze én vállaltam, bár már jutnánk el odáig, hogy ne kelljen minden nap felmosni. :D De azt hiszem, jó úton járunk, egy-két hónap és minden rendben lesz.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A harmadiktól pedig külön szeretnék bocsánatot kérni, ha esetleg leszúrtalak az egyik hozzászólásommal, mert egyébként igazad van, sok még neki az a 8 és fél óra.

2009. dec. 16. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem és további sok boldog együtt töltött időt kívánok nektek!
2009. dec. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!