Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fürdestésnél baj, ha nem...

A fürdestésnél baj, ha nem használok sampont?

Figyelt kérdés

Holnap reggelre megyünk az orvoshoz(ivartalanításra) a westiemmel,és nincs itthon kutyasampon:S meg szeretném előtte fürdetni..

Ugye nem baj,ha nem használok sampont,csak sima vízzel fürdetem?


2009. dec. 13. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

úgy nem sok értelme van a fürdetésnek.

őket ugyanis nem fürdetjük mindennap, de minden héten sem, vagyis a bőrük, szőrük zsírosabb.

de csak azért, mert holnap orvoshoz viszed, nem muszáj megfürdetned. csak akkor, ha büdi.

jó lesz embereknek való sampon is, de hígítsd fel egy kicsit.

2009. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én például soha nem fürdetem samponnal a kutyát, kizárólag tiszta vízzel, de azt is csak ha nagyon muszáj. Így is gyönyörű, tiszta, selymes bundája van, pedig kinti kutya. Még kiállításra sem szoktam megfürdetni, csak kifésülöm.
2009. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Embernek való samponz SOHA nem használj a kutyádon.


Kutyasampont is elég egy évben kétszer. Bőven elég. Ha sáros lesz az esős utcán, akkor vízzel kell lemosni, esetleg lezuhanyoztatni, majd óvatosan megszárítani. Az emberi sapmonoktól és a túl gyakori kutyasampontól a kutya szőrének zsírháztartása tönkremegy, a kutya szőre fénytelen, töredezett lesz, a bőre pedig kiszárad, elkezd korpásodni.

2009. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sok értelme nincs mert az adott részen leborotválják és fertőtlenítik a többi meg nem lényeges...én azt mondanám inkább ne fürdesd meg mert lehet hogy vakarózni fog, ami ilyenkor nem igazán jó.
2009. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!