Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kölyökkutyának hogy ne ugraáljon állandóan és ne legyen a láb alatt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig rászóltam hogy nem szabad, és mivel elég szófogadó fajta így könnyen ment. Ha pedig a lábam alá ment akkor egyszerűen finoman átgázoltam rajta. Lehet hogy gonosznak tűnik, de életveszélyes dolgokat eredményezhet ha mindig a lábad alatt van!
2009. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha rád ugrál, fordíts neki hátat és hagyd faképnél egy időre. Ezt azért csinálja, mert fel akarja magára hívni a figyelmet. Ha nem veszel róla tudomást és otthagyod, akkor rá fog jönni, hogy ezzel nem éri el a célját és szépen felhagy vele.

Az, hogy a kölyök mindig láb alatt van és folyton követ, a korával jár. Ha jól neveled, ki fogja nőni. Szintén ne törődj vele, ne beszélj ilyenkor hozzá. Egyszer-kétszer felbotlasz majd benne véletlenül akkor megtanulja, hogy jobban jár, ha jössz-mész akkor elmegy az utadból.

És fontos, hogy csak olyankor foglalkozz a kutyával, amikor tényleg csak vele foglalkozol, mert így az együtt töltött idő minőségi időtöltés lesz és ő is rá fog jönni, ha nincs éppen időd rá, akkor jobb lesz neki, ha szépen elvonul a helyére.

2009. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!