Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha ennyire fél...

Mit csináljak ha ennyire fél a másik kutyáktól?

Figyelt kérdés
Az én kutyám,még egy fele akkor kutyától is fél.Próbálom társaságba vinni,de fél a többi kutyától.Ő egy Spániel,és 6 hónapos.Elég nagy,és ha elmegyünk a barátnőmhöz(neki egy szálkásszőrű tacskója van)(nagyon pici)nagyon fél tőle a kutyám.Olyankor mindig odafut hozzám,és nyüszüg,ugat,vaggy elfut.Hogyan tudom megértetni vele,hogy azok a másik kutyák nem akarják bántani,hanem csakl barátkozni vele??????
2009. dec. 12. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor vidd el a tacsihoz és engedd el és ne foglalkozz a kutyáddal ha nyüszög(mert ha akkor simogatod meg akkor azt hiszsi jó ha fél a kutyáktól)Ha odament a tacsihoz egy idő után akkor simogasd meg.Sok gyakorlás kell hozz.Sok sikert.
2009. dec. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,megpróbálom!:)
2009. dec. 12. 08:57
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Másik kutyáktól?


A másikban a "k" nem a többes szám jele.


Más kutyáktól.


Szoktatni kell, fiatal még.

Nem hamis, és méretben hasonló, vagy kisebb, és nem harcias ebekhez vinni, lehetőleg nem azonos neműhöz.

2009. dec. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell így direkt szoktatni, nem is tudom ezt mire értitek.. vidd kutyák közé, aztán majd meglátja, hogy az jó. az enyém sokáig nagyon félt egy nála kb 3szor nagyobb amstafftól, mert az kicsit durvábban próbált vele játszani mint a többiek, bekapta a fejét meg ilyenek, mindig a lábam közé bújt, de aztán odébb mentem, nem hagytam, hogy elbújjon, aztán pár hét eltelt és mára már együtt játszanak, és bizony már az enyém is megtudja védeni magát, pedig sokkal kisebb:)
2009. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó,kössz!
2009. dec. 12. 11:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel is ez a probléma. Járunk vele kutyaiskolába, és hiába vagyunk már ott 3 hónapja, minden reggel ugatja a többit, de mikor elkezdődik a foglalkozás, már nem nagyon. Azt mondták, hogy azért ilyen, mert kiskorában nem vittük olyan környezetbe, ahol megtanulhatta volna, hogy nem kell félni. Nem találkozott más kutyákkal, emberekkel is csak olyanokkal akik hozzánk jöttek. Az oktató azt mondta, hogy szépen oda kell vinni közel a többi kutyához, és folyamatosan nyugtatni, hogy tudja, hogy én sem félek tőlük, neki se kell és nincs semmi baj. Volt olyan is, hogy elengedtük, hogy játsszon a többiekkel, de először úgy sprintelt a kijárat felé, mintha az életéért futna, de utána valamennyire megszokta és ő is futkározott velük :D

Tegnap pedig hazahoztam egy kiskutyát, akit apukám munkahelyének közelében találtak.Nem akartam megtartani, csak egy kics tejet akartam adni neki. A kutyám(elég nagy termetű németjuhász), megint úgy betojt attól a néhány hetes csöppségtől, hogy két métert ugrott hátra mikor a kicsi felemelte a melső lábát felé.

2009. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
vidd el kutyaoviba, ott szakértő felügyelet mellett úgy fogják összeengedni más hasonló korú kutyákkal, hogy ne érje rossz élmény. + amíg játszanak az oktatók sok hasznos dolgot mondanak Neked a kutyanevelésről.
2009. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És ez mennyibe kerül?Egy ilyen kutyaovi!Nincs nagyon pénzem rá!
2009. dec. 16. 19:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Alkalmanként 1000 Ft, de már néhány alkalom is segíthet.
2009. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én spanim most 9 hónapos. Amíg nem voltak meg az oltásai, nem vittem ki, és félős lett. Sikított szinte ha másik kutyával talákoztunk. Elvittem kutyaoviba (ez ingyenes, és a kutyaiskolák csinálják) ott kifejezetten kölyköket "eresztenek" össze, játszanak, szocializálódnak. Már az első alkalom után feloldódott, öröm volt nézni! Most meg már az alapengedelmességit csináljuk, nagy labik között, és nyúzza őket! :-)
2009. dec. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!