Malinois mivel másabb mint a németjuhász? Fizikailag van
köztük különbség?
Figyelt kérdés
Melyik az okosabb? Melyik verekedősebb? Tudom ez nevelés kérdése de melyik verekedne előbb össze egy kutyával? Azt olvastam malinois-ról hogy nagyon szívós. Valójában? Amugy a felmenőinek köze van a németjuhászhoz? Melyik bátrabb és határozottabb?
2014. febr. 25. 21:17
1/10 anonim válasza:
Semmi köze a német juhászhoz. Mivel mindkét fajta munkakutya, így egyformán "okosak". A mali a vékonyabb, könnyebb testfelépítése okán mozgékonyabb.A bátorság, határozottság pedig egyed függő.
2014. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
A mali pörgősebb, könnyedebb, viszont valamivel idegesebb természet. Fontos a korai szocializáció mind kutyákra, mind emberekre, de főleg emberekre. Az intelligenciájuk közel azonos. Igazából a belső tulajdonságaik teljesen hasonlóak. Mindkettő munkakutya, kell nekik a sok foglalkozás, az erős kéz, a tartalmas élet.
2014. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Köze azért van hozzá, mert a német juhász kitenyésztésénél jelentős szerepet kaptak a belga juhászok.
2014. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
ma 22:26
Levezetnéd ezt valahogy? Hogy milyen belga juhász került be a németbe ?
2014. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
a mali pörgősebb,érzékenyebb, és olyan gazdára van szüksége aki tökéletes kontroll alatt tujda tartani a kutyát, mert képes addig dolgozni, amig bele nem pusztul. A németjuhász jóval kiegyensulyozottabb. határozottságban, bátroságban nincs különbség.
2014. febr. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
A német Max von Stephanitz akart egy egységes fajtát, gyakorlatilag neki lehet köszönni, hogy a németjuhász mint fajta létrejött.
Abban az időben Németországban a juhászok mellett a terelésben segítő kutyák nem voltak egységesek, úgymond földrajzi változatok voltak kisebb-nagyobb méretbeli és egyéb küllemi eltéréssel.
Alapvetően 2 típust vont be a tenyésztésbe, de az akkor még szintén nem egységes németalföldi, belga juhászkutyák egyedei is bekerültek a vérvonalba. Később így jött létre egységes fajtaként a német juhász.
Ez idő alatt egységesítették a belga juhászokat is, de más elv alapján. Ott nem egy egységes fajtát hoztak létre több típusból, hanem a földrajzi változatokat szeparálták el egymástól. Ezért van 4 változata a belga juhásznak.
2014. febr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
A német juhásznak, illetve a tenyésztőinek szerintem ez a legnagyobb szégyene:
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!