Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 parvo és 3 kombi oltás?

1 parvo és 3 kombi oltás?

Figyelt kérdés

Mentett kiskutya, az oltásait az ebrendész srác intézte. Nagyon rendes, bízom is benne, de szerintem ezt nem jól csinálta.

A második oltás után nála maradt a könyv, és csak most, a negyedik után kaptam vissza. Éshát, jól meglepődtem, mert egy parvó ellenit, és 3 kombit kapott a kicsi. A kombik: Nobivac DHP és Nobivac Lepto.

Kérdeztem, hogy ezt most hogy, és azt mondta, hogy a Parvót nem szokták ismételni. (?) De mire fel a 3 kombi?

Most merjem így utcára vinni egyáltalán?

Este megyek a dokihoz regisztráltatni a chipet, majd megkérdezem őt is, de addig jó lenne, ha eloszlatnátok a kételyeimet.

Köszönöm!


2009. dec. 11. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb orvos már így adja. Az új kombikban van parvo is (7 betegség ellen vannak, a régi 5-tel szemben). Az én kutyáim is így kapják már jópár éve.
2009. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két parvo és két kombi oltás szokott lenni 2 hetes váltásban...


Ha legalább egy kombi oltásban volt parvo is akkor tökéletesen rendben van, mert egyszer mindenképpen ajánlott monovales csak parvo elleni vakcinát adni de az ismétlője már lehet kombinált.


utcára csak a veszettség elleni vakcina után egy héttel, vagy inkább 10 nappal ajánlott kivinni.

2009. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Lepto az leptospirózis elleni oltást jelent.

Mindegyik kombinált csak DHP?

Mert a Nobivac márkánál a betegségek kezdőbetűi adják ki max. 7 lehetséges összetevőt. Így van 3, 5, 7 -es.

DHPPiL+ - ez az összes. Remélem érthető.

Máshol pl.: Vanguard (márka) 5 vagy 7 (csak számot írnak).

Egyébként ki viheted az utcára, sok orvos így adja.

2009. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A doki azt mondta, hogy jó így, vihetem sétálni.

Azért a veszettség oltásig várni kicsit durva lenne, már így is nagyon félős az utcai zajoktól és az idegen kutyáktól. Nem is tudom, mennyi idő lesz, míg hozzászokik ehhez.

2009. dec. 11. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!