Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezt így hogyan...

Szerintetek ezt így hogyan oldhatom meg?

Figyelt kérdés
van egy 11 hetes westiem,és utazni kell. Kocsival megyünk,az út az 1 óra. Na ugye nincs meg még az összes oltása,igy hogy fogm tudni kitenni a dolgát végezni? És még a másik városban is kell sétálni kb fél órát a célig :S Tegyem most pórázra????Vagy gyűrjem be egy hordozóba??
2009. dec. 9. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó ötlet magaddal vinni, mert menetközben is el kaphat valamit. Én inkább megkérnék egy szomszédot vagy ismeröst, vigyázzon rád míg távol vagy.
2009. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem rád :D hanem rá
2009. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem is az a legnagyobb baj, hogy elkaphat valamit, mert ha elővigyázatosan csak tiszta helyen teszed le, ennek minimális az esélye, ha már van 2 oltása. Na meg ne engedd oda más kutyákhoz meg döghöz stb. és ne egyen föl semmit a földről.

Igazából szerintem egy ilyen pici kölyöknek idegileg még nagyon megterhelő lenne ez az út. Maga az utazás, a környezetváltozás, idegenek. Halálra rettegné magát, minimum néhány napos hasmenés biztos lenne.

Várj még ezzel inkább, hogy ilyen nagy kiruccanásra vidd.

2009. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi 10 hetesen vittül el kecskemétre érdről, és már 11 hetesen Bp utcáin jártunk.. nem lett beteg de páran megszóltak, hogy mit kell nekem ilyen fiatalon... mondom szerintem ez az én gondom és 110%osan figyeltem rá. ha úgy láttam, hogy ajaj egy kutya akkor felvettem és arrébb vittem.. ennyi :D
2009. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hinném, hogy neki ez rossz lenne az utazás, bár kutyája válogatja. Én az enyémet 10 hetes kora óta viszem magammal mindenhová. Természetesen amíg nem volt meg minden oltása, fokozottan figyeltem rá, de számomra nagyon fontos volt, hogy minél több inger érje, pici korától kezdve - a jellemét nézve nem is tettem vele rosszat, szinte nem fél semmitől, nem vált ki belőle stresszt egy még nem tapasztalt szitu, inkább kíváncsi. Ne gyömöszöld őt hordozóba! Az enyém sok játék után símán végigaludt 1 órás utat. Ha el kell végeznie a dolgát, pórázon tegye és figyelj rá nagyon. A fél óra séta lesz inkább húzós. Annak a nagy részét inkább ölben tegye meg a pici.
2009. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Természetesen nem úgy értettem, hogy ténylegesen minden hova vidd magaddal. Csak az ilyen helyzetekre gondoltam, amiben most is vagy. A kutya társas lény, szeret ismerkedni. Az fontos, hogy az autózást próbáld pozitív élménnyé tenni számára. Pakold be a cuccait, játékait.
2009. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nekem yorkim van most 5 hónapos...mi 20 km-t kocsikáztattuk mire hazaértünk 8 hetesen azt bírta...akkor egy oltása volt meg és én másnap kivittem az utcára/ igaz csak biciklikosárbanxD/. másik városba hordtuk oltatni a kocsit és a buszt is bírta. semi baja nem lett neki. Ha nyugodt kutyus, és kellően vigyázol rá ahogy előttem is írták már akk nem lesz semi baja. ha ügyes kutyus az utat végig fogja aludni. a Wc-ben viszont...próbáld meg kifigyelni az anyagcseréjét h evés után mikor jön rá a wczés;)
2009. dec. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban kutyája válogatja, de szerintem fokozatosan kell hozzászoktatni mindenhez. Mert ha a Te kutyád kicsit érzékenyebb (amit csak Te tudhatsz, mert Te ismered), akkor lehet egész életében egy rossz élménye marad. Nem arról van szó, hogy a széltől is óvni kell, hanem arról, hogy fokozatosan mutasd meg neki a világot.
2009. dec. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!