Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok...

Milyen fajta kutyát ajánlotok nekem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy westiere gondoltam de az a baj vele hogy sok időt igényel a szőrápolása, én meg valami olyan kistestű lakásban tartható kutyára gondoltam ami nem igényel sok időt a szőrápolásra. Ha tudtok ilyen kistestű "ölebeket" mondani lécci irjátok le. Thx.
2009. dec. 8. 19:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, kicsit kevés az infó. De azt fonts megjegyezni, hogy a szőrápolásban a rövid szőrű kutyák egyáltalán nem igényelnek kevesebb időt, sőt. Ugyan konkrétan a kutya szőrét nem kell ápolgatni, ha rövid, de mivel a rövidszőrű fajták szőre folyamatosan vedlik, ezért a lakásodon az meg fog látszani, tehát nem fésülgetéssel, hanem porszívózással kell időt töltened:))

A westie trimmelős kutya, tehát nemigen hullik a szőre, és fésülgetni se nagyon kell, a trimmelést kozmetikus csinálja, tehát összességében ez még kényelmesebb is szerintem. Azonban messze nem ez a legfontosabb szempont, hanem valóban az, hogy a kutya jelleme mennyiben passzol hozzád. Ha kezdő vagy, semmiképp nem ajánlanék terriert (a westie is az, méghozzá kemény tud lenni:)) , illetve beaglet se. Inkább valamilyen ölebet (nem a rossz értelemben) ezeknek ugyanis simulékonyabb a természete: pl. mopsz, bolognese, uszkár (utóbbi kettőnek a szőre se hullik, és ha rendszeresen kozmetikáztatsz, annyira sokat fésülni se kell. 2-3 naponta 5 perc kibírható.

De ha menhelyről fogadsz örökbe, az is nagyon jó. Felnőtt is lehet, hidd el hálás lesz neked, és meg fog szokni.

Ha vásárolsz, akkor csakis törzskönyvvel, tenyésztőtől. Szaporítókat messzire kerüld!

2009. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

a westie heti egy-két nap fésülés és 3havonta kozmetikus.. nem nagy ügy.

amúgy ha ilyen "ústennekelljenannyitgondoznom"

ajánlom a csivavát és a kínai kopasz kutyát

vagy egyiket sem...

2009. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szőrápolás heti 20 perc , séta a kutyával napi 1-2 óra .

kell neked ez a nyűg ??

lakásban majdnem minden fajtájú kutya tartható, a lényeg,hogy mennyit mozgatják-sétáltatják,mennyit foglalkoznak vele.

ha nincs időd nem kellene meggondolnod ezt a kutya dolgot ?

egy hosszúszőrű nagyméretű kutya ( pl : berni pásztor, pireneusi hegyikutya,stb )szőrápolása ,sem több napi 5-10 percnél .

az idő a kutyával való törődésre megy el !

és a kutyások ezt vállalják.

egy westie pedig igazán nem egy sok ápolást igénylő fajta.

viszont KUTYA aki törődést érdemel.

2009. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
3 kutyám volt már egy kuvasz, egy spániel keverék meg egy beagle keverék
2009. dec. 10. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!