Mit jelent a "társtulajdonban" lévő kutya egy kennel-magánszemély esetében? És ez melyik félnek miért jó?
Figyelt kérdés
Tudom, hogy van olyan, hogy 2 ember összedobja a vételárat egy drága import kutyára, mert tenyészteni akarják. De akkor mi a helyzet, ha a kutya "magán" emberé, de mégis fent van a származási kennele oldalán?2014. febr. 12. 15:10
1/7 Akiteki válasza:
Mi az, hogy "magánemberé"? Minden tenyésztő magánember.
A honlapjára mindenki azt ír, amit akar.
2/7 anonim válasza:
A gazdának azért jó mert olcsóbban jut a kutyához, a tenyésztőnek meg azért, mert a kiemelkedő egyed a tenyésztésben maradhat.
3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul fogalmaztam többszörösen is, (de az első hozzászólás meg nem válasz a kérdésre!). Magánszemély alatt, a nem tenyésztőt, hanem ("hobbi") kutyás gazdit értem. És nem a kennel oldalán olvastam így megfogalmazva,( hanem lett volna világos,) ott annyi van kiírva a kutya fényképe alá, hogy "társtulajdonban", de én tudom, hogy a kutya egy másik személyé, nem a tenyésztőé, helyesebben nem ott lakik, és nem a tenyésztő gondoskodik róla. És érdekelne, hogy most akkor mi a helyzet, milyen viszony ez és miért jó ez így? Nekem valahogy az az alap, hogy megveszem a kutyát, enyém a kutya, ezek szerint máshogy is lehet.
2014. febr. 12. 15:35
4/7 anonim válasza:
Társtulajdonba általában akkor adnak kutyát, ha kiemelkedő egyed a fajtájából, akit érdemes továbbtenyészteni, de a tenyésztőnek már nincs otthon helye/ideje/energiája, hogy magánál tartsa. Így a kutya egy másik emberhez, a társtulajhoz kerül. Ott úgy él mint bármelyik kutya, annyi különbséggel, hogy a tenyésztő elviheti kiállításokra, illetve fedeztetést vállalhat vele, vagy befedezteti (ez nemfüggő), ilyenkor ezekkel a dolgokkal járó költséget ő állja. Nagyjából ennyi.
5/7 anonim válasza:
Azért jó, mert a tenyésztés lényege, hogy minnél jobban hasonlítsanak a kutyák a standardhoz. Az összes kiemelkedő kutyát viszont nem tudja a tenyésztő otthon tartani és rendesen foglalkozni velük! Ezért odaadhatja társtulajdonba. Így a gazdának nem kell annyit fizetni, viszont el kell vinnie kiállításra, vagy egyéb eseményekre amiken a kutya bizonyítja, hogy tényleg kiváló, és esetleg aztán tenyésztésbe vonják a tenyésztő neve alatt. Míg ha csak simán megvenné, akkor a kutya valószínűleg eltűnne örökre, hisz a legtöbb ember nem fogja erre az életét feltenni, meg kennelt alapítani meg mindent. Így a kutya szem előtt marad, viszont lesz saját gazdája, akinek rendes ideje van rá, és nem x másik tenyészkutya mellett kell várnia a sorára. Mindenki jól jár. Szerintem teljesen vadidegeneknek ritkán adnak így kutyát, ehhez bizalom kell. Aki pedig csak hobbicélra akar kutyát, annak esélye sincs társtulajdonba szánt állatot kapni, tehát felesleges azon aggódni, hogy jaj mire kötelezhetnek meg mi értelme.
6/7 anonim válasza:
Ja és ha csak sima hobbikutyát veszel, akkor sem úgy van, hogy kifizetted és akkor a tiéd, vége a történetnek. Ott is szerződést kell aláírni amit be kell tartani (pl ivartalanítás, vagy látogatási lehetőség mit tudom én), és ha nem fogadod el a feltételeket, akkor egyszerűen nem kapod meg a kutyát. Legalábbis rendes tenyésztőknél.
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak mentek a zöld jelek. Nem akartam "leszólni" a szerződést, tisztában vagyok (és ha oda kerülök, remélem elfogadhatónak fogom találni) az esetleges kikötésekkel, csak lazább ezek szerint, mint a társtulajdonban lévő kutya. Köszönöm még egyszer.
2014. febr. 12. 18:40
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!