Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Négy éves cocker spánielünknek...

Négy éves cocker spánielünknek kölyköket szeretnénk. Eddig sajnos nem találtunk fedeztetőt (nekünk valót). Hol tudnék utána nézni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 20. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
2008. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
A hirdetések között kell szétnézni. www.expressz.hu vagy www.startapro.hu Ezek a legjobbak és itt sok hirdetés van róluk.
2008. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha törzskönyves, akkor érdeklődj tenyésztőknél. Ha nem akkor pedig ne szaporítsd, mert értelmes tenyésztő nem fedeztet tk nélkül, amiket azokon a hirdetési oldalakon látsz kutyagyárosokat, azt jobb messziről elkerülni, mert azok semmi mást nem látnak a kutyában, csak a pénzszerzési lehetőséget. Inkább vegyél egy kicsit, nem sokkal drágább, mint tisztességesen végigcsinálni a vemhességet, és 8 hétig eltartani a kicsiket.

Ha mégis szaporítani akarod, akkor kizárólag úgy tedd, ha van legalább 6 BIZTOS, tisztességes gazdajelölt aki vinne el kiskutyát (és nem dobná ki amint megnő), így nem maradnak a nyakadon. Ne adj el kiskutyát kereskedőnek, mert azoknak a sorsa bizonytalan. Mennek a kamionra, aztán nyugaton 10-szeres haszonnal, hamis papírokkal adják el őket (már amelyik túléli az utat). A párját pedig nagyon nézd meg, nem hajt a tatár, nem kell az első jelentkezővel azonnal fedeztetni. Legjobb ha Te viszed el fedezésre, hiszen akkor láthatod a kan tartási körülményeit, amik ha nem megfelelőek, akkor meggondolhatod magad. A spánieleknél gyakran előfordulnak ideggyenge egyedek, amik ezt tulajdonságot örökítik is, így nagyon kel figyelni a párválasztásnál.


Ha a lehető legtisztességesebben akarod csinálni, akkor elviheted tenyésszemlére is, nem baj ha nincs törzskönyve. Ott a bírók megállapítják róla, hogy valóban fajtatiszta-e, és ha igen, akkor kaphat úgynevezett "B törzskönyvet". Ha ez megvan neki, és küllemben, viselkedésben jó kutya, akkor már tisztességes tenyésztők is felajánlanak fedezőkanokat, többnyire kiskutyáért cserébe, így extra pénzbe se kerül a fedeztetés.

2008. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem törzskönyves, csak örülnénk egy "anya-lánya" párosnak. Hatnál több jelentkező van, ezt biztosra tudom. (Amolyan kutyátlanok, akiket már megkérdeztem, nem-e örülnének egy spaninak + egy-két kutyás aki szeretne még egyet)

A törzskönyves dolgot pedig még végig gondoljuk. :)

2008. júl. 20. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha a törzskönyvet nem is akarjátok megcsinálni (bár azzal nagyobb eséllyel találtok igazán jó fedezőkant), akkor is a párt szigorúan válasszátok ki. Csak láthatóan egészséges, jó idegrendszerű kutyával fedezzétek be. Ha így tesztek akkor nagy eséllyel születnek majd egészséges, aranyos kiskutyák nálatok. Sok sikert hozzájuk!:)

2008. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Hirdetések között kell körülnézni. www.onlineapro.hu
2008. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha Békés megyei vagy légyszi írj egy mailt!Köszönöm))
2008. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem az előttem szóló mindent elmondott h csak akkor legyen kiskutya ha van gazdi ,meg ha szép.Már régen volt ez a válasz csak helyesbítek ,h már nincs "B" törzskönyv.Ja és Sok sikert a kiskutyákhoz
2009. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!