Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyák mennyi idős korig...

A kiskutyák mennyi idős korig ilyen "komolytalanok"?

Figyelt kérdés
komolytalanon értem: ha felé nyúlok mindig harapna(játékból),mindnt szétrág stbstbstb...
2009. dec. 7. 16:59
 1/7 anonim válasza:
szerintem olyan 8 hónapos korig.Az én kutyám (bernáthegyi) 6 hónapos és még mindig ilyen.De szerintem fajtától is függ.
2009. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Az enyém westie
2009. dec. 7. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem olyan 4 hónapos korára elmúlt. bár sokat neveltem keményen (fúj,okos,picicicámszeretlek♥) meg ilyenek. aranyszívem van de keményen neveltem :D ha fájt és hallotta hogy fúj tudta, hogy nemkéne és a végén már csak akkor harap ha bírkózunk :DDDDDDDD(7 hónapos XII.14.én lesz 8 hós)
2009. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előzö vok, lemaradt:

de majd benő a feje lágya ;) 14/l

2009. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen termetű. Minél nagyobb, annál később éri el felnőttkori érettségét szellemileg és fizikálisan is.

Egy közepes termetű kutyánál valóban 8 hónapos, talán 1 éves korra tehető.

Hozzátenném a harapdálást és a rágást nem csak ki lehet de ki is kell belőle nevelni minél hamarabb!

2009. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy harapdáljon, megrágja amit nem szabad az kinevelheted belőle. azt 3-4 hónapos korára már tudhatja, ha foglalkozol vele.
2009. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek, a harapdálást nagyon hamar ki lehet nevelni, olyan 3-4 hónapos korra.

Az én kutyámnak a rágókorszaka még a fogváltás után is tartott. Az első tüzelésével egyik napról a másikra megszűnt. Ez majdnem egy éves korában volt. De csak másfél éves korára "komolyodott meg", azóta már nem olyan szeleburdi, de játékos maradt. Két évesen ivartalaníttattam és ugyanolyan játékos most is. :) Egyébként ő egy szálkás szőrű tacskó keverék, szóval elég kistestű.

Szerintem egy nagyobb termetű kutyánál ez valamivel később következik be, mert ők később érnek általában, mint a kistestűek.

2009. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!