Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni róla a...

Hogy tudom leszoktatni róla a kutyust?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a kutyám mindent megeszik az utcán, de leginkább akkor mikor eleresztem. Mindent képes összeenni, még az emberi ürüléket is, sajnos rendszeresen. Olyan gazdi meg nem akarok lenni, akinek a kutyája egész életét egy pórázon éli le.
2009. dec. 7. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ez a gond az én kutyámmal is. Ha egy pillanatra leveszem róla a tekintetemet,azonnal talál magának valamit,amibe beleeszik. A sz@revés szinte mindennapos. Próbáltuk rengetegszer lenevelni róla, de sajnos csak annyit értünk el, hogy néha abbahagyja, ha rajtakapjuk és rászólunk.


Egy időben élesztőt adtam a kajájához, mert állítólag akkor kevésbé fog az ürülékhez vonzódni. Nálunk nem igazán jött be. Úgyhogy én is kíváncsian várom, hátha valaki előrukkol egy jó ötlettel.

2009. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csinálj az udvarban vagy az utcán egy olyan részt ahova te pakolod ki a szemeteket de mielőtt ezeket kirakod áztasd be őket citromlébe és miután kiraktad arra az elkerített részre még locsolj rá kicsit.

Ez elvileg majd keserű érzés lesz neki hogy a papir amit felszedett keserű.

Remélem beválik.

2009. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Off: rengeteg ilyen kérdés van itt, kicsit olvasgass vissza és töménytelen kérdést-választ fogsz találni ebben a témában.
2009. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ürüléket a kutya akkor eszik, ha az étrendjéből hiányzik valami fontos tápanyag vagy vitamin. figyelj oda jobban rá!
2009. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden egyes alkalommal, amikor bármi "ételhez" nyúl séta alatt, dörgedelmesen, tömören szólj rá. Ez állandó figyelmet, és kitartást igényel, akár hónapokon keresztül.

Plusz még:

Kérd meg egy barátod, ismerősöd, hogy egyik séta alkalmával egy pár méterrel menjen előttetek. Májkrémbe, sonkába rakjatok erős paprikát (az erével együtt :D) vagy szemes borsot. Az ismerős néha ejtsen el egyet a földön, még az se baj, ha a kutya észreveszi. Pár alkalom után el fog menni tőle a kedve, vagy legalábbis kétszer meggondolja, mit egyen meg. Amíg szagol, addig te is észre veszed, hogy enni akar, rá tudsz szólni, mielőtt behabzsolná.

2009. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, csak az a baj, hogy csak akkor szokott enni(általában), ha el van eresztve, ilyenkor meg hiába szólok rá, megeszi és aztán jön oda lógatott fejjel, akkor ugye me már nem lehet leszidni úgy igazán...
2009. dec. 8. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!