Megmondanátok hogy ezek a kutyák miben a legjobbak?





Ezek személyvédő fajták, abban a legjobbak. A mali a legjobb, utána a német juhász.
A német juhászkutya és a malinois még jó mentőkutyának, nyom-, bomba- és kábítószer keresőnek.
A német juhászkutya pedig vakvezetőnek is alkalmas.





Így van, személyvédőknek használják őket leginkább, már ahol, akik használják. A dobi ma már inkább csak családi kutya, kevés belőle a jó ösztönnel rendelkező, igazi védőkutya. A német juhászkutya megint elment a show irányba és nehéz is megfelelőt venni. A rotti a legjobb személyvédő ezek közül, de ugyancsak nem egyszerű jó kennelt találni, illetve egy van csak az országban jóformán, amelyik jó és megbízható.
Mind a 4 fajta sok foglalkozást igényel, nem lehet kicsapni őket a kertbe, várva, hogy majd lefoglalják magukat.










Sport és munkakutyák.
Örző-védő, IPO versenyeken és szolgálati kutyaként jól megállják a helyüket. Vakvezető, személyi segítő, és terápiás kutyaként is jól funkcionálnak (Magyarország egyik igen elismert terápiás kutyásának malija van). A mali elég könnyed, agilityben sem teljesít rosszul.
Mivel ma már a tenyésztésben nincs olyan szigorú szelekció, ezért nagyon sok függ az egyedtől is. Ha az állomány átlagát nézzük, akkor szerintem a mali van a legjobb helyzetben, mint munkakutya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!