Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem viseli meg a szobakutyusok...

Nem viseli meg a szobakutyusokat a téli időszak?

Figyelt kérdés
van egy pincsim, akit nyáron hosszú sétákra viszünk még 9-10óra felé is, hiszen jó az idő, csaknem világos van. sokat játszunk odakint. de télen nem tudunk annyit lent lenni, hideg van, minden vizes, hamar sötétedik, ráadásul mostanában sokat esik, hamar vizes a bundája. és bár a pincsi nem egy nagy mozgásigényű kutya úgy veszem észre, hogy hiányzik neki a séta. a lakásban meg nem sok hely van futásra. igyekszünk sokat játszani vele, de az mégsem ugyanaz. Ti mit csináltok, hogy ne viselje meg a kutyusotokat ez a téli időszak?
2009. dec. 3. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én ugyan annyit viszem sétálni.Én feltudok jól öltőzni hogy ne fázzak a kutyám meg nem fázik.Ha sár van és hazaérünk akkor egy gyors átöblités és ennyi.
2009. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, de nyáron még fél10-kor lemegyünk egy fél-háromnegyed órás sétára. ilyenkor viszont nemigen lehet.
2009. dec. 3. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
én ilyenkor is lemegyek éjjel 10-11 fele, egy bö fél orára, nekem is kistestü szobakutyim van... ha sár van, esökabi, és akkor csak tapimosás van:) ugyanannyit mozog, söt még többet mint nyáron, mert nyáron amikor nagyon meleg van, neki nincs kedve...
2009. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Már miért ne lehetne?

A kutyus nem fél a sötétben :)

Ha meg esetleg egy nagyon kis testű, rövid szőrű kutyáról van szó ( pl. őzpincser) akkor adj rá ruhát és máris védve lesz, akár magad is készíthetsz egyet. Télen a só ellen meg lehet rá adni kutyacipőt. Komolyan, van ilyen.

2009. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagytestűim vannak, de télen, esőben, hóban ködben is ugyanannyit sétálunk mint nyáron. Ha sötét van, hát sötét van. Nekem meg van esőkabátom.
2009. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja,most olvasom,hogy pincsi. Akkor még ruha sem kell rá.
2009. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a te kutyádat az viseli meg,hogy nem a megszokott ídőben mentek sétálni.
2009. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem,nem nagyon.Szeretik a meleget ők is,de a hideg ellen sem tiltakoznak.Nekik mindegy,mikor sétálnak kint,ők nem fáznak,esetleg csak a mancsuk,de azt túlélik..meg esetleg ha kevés szőre van,akkor én kisruhát adnék rá.Mi télen egy kicsit csökkentettük a séta idejét,épphogy csak pisilni vittük le,meg hogy elvégezze a dolgát.De amikor volt hó,nagyon jókat játtszottam vele.Szószerínt hógolyóztunk.:)én dobáltam,ő meg elkapta/bekapta a havat...élvezte! :D szóval télen is lehet mozogni,csak kicsit kevesebbet
2009. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!