Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Panelba lenne, így adott, hogy kistestűt vennék. Tudom, hogy kutyafüggő, de csendes, nyugodt, játék, séta során aktív kutyust szeretnék, mindenképpen tenyésztőtől, mivel szívesen járnánk a jövőben kiállításra is akár. A mozgatására napi kettő-kettő és fél órát tudnék szánni. Sokat találkozna más kutyákkal, tanítanám pl. klikkerrel, stb.


Milyen fajtát ajánlanátok? Ha gondoljátok, tenyésztőket is ajánlhattok. Köszönöm!


2014. jan. 16. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A cavalier king charles spániel tökéletes lenne. Kedves vidám kutyácska, a lakásban csendes, nyugodt, viszont a szabatban aktív, játéjos. Mindenkivel barátságos, szép, okos, tanulékony, ragaszkodó, megbízható és amit egyszer megtanult, azt sosem felejti el. Kutyákkal, mqcskákkal, emberekkel egyaránt jól kijön. Első kutyásoknak is ajánlott, mivel nem célja hogy a falkavezér szerepében tetszelegjen. Egyáltalán nem makacs, agresszív vagy önfejű, szereti ha a gazdival lehet. Nagyon alkalmazkodó, rossz idő esetén kevesebb sétával is beéri. Nyírni nem kell, ha kiállításra szánod tilos! Heti 1-2x elég alaposan átfésülni. Ha jó táppal eteted és rendszeresen fésülöd nem hullatja nagyon a szőrét.
2014. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a cavival én is szemeztem már, nagyon tetszenek. :) Na de majd a februári Fehován is megkeresem őket.
2014. jan. 16. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A társasági kutyák közt nézelődj, van rengeteg. Bichonok, terrierek, spánielek, stb. A bulldogokat, és egyéb nyomott orrú kutyákat viszont nem javaslom, ha a sétánál jobban akarod mozgatni.
2014. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bulldogban nem is gondolkoztam. : )
2014. jan. 17. 21:51
 5/5 anonim válasza:
A Szálkás szőrű Tacsi-t mindenképpen. Könnyen tanul és nagyon okos kutya. Nekem is van és csak dícsérni tudom. Szerintem az lenne a legmegfelelőbb nektek.2 óra neki tökéletes, nagyon játékos öreg korában is. Ha viszitek kutyakozmetikába(4 havonta szoktam) akkor nagyon szép és selymes lesz a szőre. Én csak ajánlani tudom. :)
2015. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!