Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a második...

Hogyan neveljem a második kutyámat?

Figyelt kérdés
Az első kutyám két éves, szerencsére minden alapdolgot Sikerült neki megtanítani, szót fogad, elfogad vezérnek... a kicsi most 6 hónapos, már 3 hónapja nálunk van, de mintha a falnak beszélnék... az ül-t és a fekszik-et néha megcsinálja, de azon kívül... pedig próbáltam őt is ugyanúgy tanítani, mint a nagyot. A nagynál bevált, a kicsinél nem... van valami tippetek, hogy mit tudnék tenni?...
2009. nov. 30. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2009. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
két keverék...
2009. nov. 30. 16:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ők két különböző személyiség, máshogy próbálkozz. Sok módszer van, valamelyik csak beválik. Lehet hogy az első kutyád kis nyuszi, és a másik meg domináns. De az nem mindegy hogy nem tanul meg dolgokat vagy uralkodni is akar rajtatok. Mert nem minden kutya egyforma okos, lehet hogy neki nem vág annyira az esze.
2009. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kicsit külön tanítsd, ne legyen ott a nagy.

Rá kell jönnöd, hoögy őt mivel lehet motiválni, miért hajlandó dolgozni.

2009. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, próbáld ki szerintem is, mi van akkor, ha külön tanítod őket. Lehet ezzel próbál a rangsorban előrébb kerülni, hogy makacskodik.

Bár nálunk pont az ellenkezője vált be. :D Nekem a két kutyám teljesen máshogy motiválható. Az egyik a jutalomfalattal, a másik labdával. :D Viszont én nagyon jól ki tudtam használni a közös tanítást. A régebbi kutyám egy igazi kis terrorista és sokszor nem hajlandó tanulni. Nem mintha buta lenne, csak makacs. Volt, hogy még a jutalomfalatot is leflegmázta, csak nehogy már az legyen, amit én gondolok. Másfél évig nem tudtam megtanítani pacsit adni... Most, hogy már kettő van, kihasználtam azt, hogy az újnak minden megy és állandóan kedvemet lesi. Úgy foglalkoztam vele, hogy a kis makacs is lássa. Persze továbbra sem akart szót fogadni, csak kötekedett velünk. Aztán rájött, ha ő is akarja, hogy foglalkozzak vele és nem csak külső szemlélő akar lenni, akkor kénytelen az én szabályaim szerint játszani. Mit ad uram, a "könnyebbik" kutyámnak megtanítottam a pacsit, a másik meg már úgy be volt gőzölve, hogy vele nem foglalkozom, hogy másfél év sikertelen küzdelem után egy nap alatt megtanulta!!! Leesett az állam! Szóval lehet, hogy némi kiközösítéssel rá tudod vezetni, ha azt akarja, hogy vele is foglalkozz, akkor jobban jár, ha együttműködik, különben csak néző lehet. :)

2009. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt miből veszem észre, hogy csak makacs, vagy esetleg butább is?... Néha az az érzésem, hogy tényleg butább, vagy esetleg nem teljesen jól hall, de nem tudom, hogy ezt mivel tudom megvizsgálni... van erre valami teszt?..
2009. dec. 1. 10:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha ledobsz egy hatalmas kulcscsomót vagy egy fém dobozba raksz egy pár aprópénzt és azt ejted le mikor nem rád figyel. Szerintem csak így probálja meg bebizonyítani, hogy te a rengsorban alatta vagy.
2009. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket! azt, hogy az idősebb figyel rám, nem tudnám esetleg valahogy kihasználni?... nem is értem, hogy a kicsi miért próbálkozik, azt hittem, ha az idősebb kutya engem tart a főnöknek, akkor a kisebbnél ez szinte automatikus... ugyanazt csináltam mindkettővel. én megyek ki először az ajtón, amikor kaját adok nekik, leültetem őket, minden nap gyakorolunk parancsokat, stb... a kicsinél ez miért nem működik?...
2009. dec. 1. 10:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:23-as vagyok

Szia. :) Az, hogy a nagy elfogad főnöknek Téged, még nem biztos, hogy a kicsi nem kérdőjelez meg. Lehet, hogy úgy gondolja, hogy a nagy az alfa, Te pedig legyél a harmadik a rangsorban. Azt, hogy a nagy kutyával való kapcsolatodat hogyan fordítsd az előnyödre, a hozzászólásomban leírtam. Legalábbis én így csinálom. Rájátszom a kutya falkaösztönére. Mivel ő is aktív tagja akar lenni a falkának, ezért inkább a kedvemben jár, csak vele is foglalkozzak. Mert ha nem, akkor jön a kiközösítés. :)

Egyébként van egy mondás, miszerint a legbutábbnak tűnő kutya a legokosabb.

Jan Fennelltől idézve: „Amikor a falkában egy kutya helytelen viselkedést vesz fel, szinte mindig a legokosabb az, mivel ő kérdőjelezi meg leginkább a saját helyzetét.”

Lehet, hogy nem arról van szó, hogy buta (egyébként szerintem buta kutya nincsen, csak olyan, akinek kicsit lassabban esik le a tantusz), egyszerűen csak lázad a rendszer ellen és dacból nem tanul. Na meg szerintem a könnyen taníthatóság kérdését nem lehet a nevelésbe belekeverni, mert teljesen más jellegű gondolkodást várunk a kutyától, mikor meg akarunk neki egy feladatot tanítani és teljesen mást akkor, mikor az ő nyelvén kommunikálva az akaratunkat vagy a rangsorbéli pozíciónkat akarjuk elfogadtatni vele. Nem hiába szokták mondani, hogy a nevelés és a kiképzés két külön dolog.

Szerintem használd ki a falkátok dinamikáját és játssz rá az ösztöneire. Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy ha együttműködik, abból csak haszna származhat. A kutyák önző lények, akárcsak az emberek. Őket is az motiválja, hogy mi a haszna egy adott dologból.

2009. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!