Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a yorki tartása?

Mennyibe kerül a yorki tartása?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Az etetése nem jelentős összeg. Viszont az oltások, betegség esetén az orvosi ellátás az elég húzós.
2009. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háááát, nem az etetése miatt, mert kicsi és keveset eszik, de a szőre miatt szerintem az egyik legdrágább kutya úgymond. Nagyon igényes kutya, rengeteg ápolást igényel. De végső soron, ha belegondolsz, egyik kutyának sem olcsó a tartása.

A yorkinak pedig havonta, kéthavonta kozmetikára van szüksége, ami elég sok pénzt el tud vinni.

2009. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sztem. 1általán nem drága. a kaja semmi, 2 havonta kutyakozmetikus,kb 300 ft. az oltások sem drágák annyira, és nem is kelll olyan gyakran beoltatni, max amikor még kicsi. későb elég fél vagy egy évente. egy nagyobb testű kutyu sokkal drágábban jön ki.
2009. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
boccs 3000 akartam írni
2009. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már halottam olyanról (csak nemtudom mennyire igaz), hogy van olyan gazdi, aki például a kozmetikázást saját maga otthon oldja meg. olyat is szoktak csinálni? :O
2009. nov. 29. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát persze, otthon is megoldható a kozmetikázás. Azt viszont meg kell tanulni hogy fürdesd meg, hogy ápold a szőrét, hogy nyomd ki a bűzmirigyét, hogy szedd ki a füléből a szőrt, hogy vágd le a körmét. Ha nem szakszerűen csinálod, meg is sérülhet a kutya.
2009. nov. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze,mi is itthon nyírjuk a nem kiállítási yorkikat. Viszont azért kell sok alapvető felszerelés és rutin hozzá, less a kozmetikusnál és vallasd ki alaposan a tenyésztőt!

Ha első naptól te fésülöd és ápolod naponta,szeretettel és türelemmel,akkor nem fog ellenkezni!

Egy kozmetika ára 3-4 ezer Ft kb.

Oltás sok,amíg pici,de utána nem vészes,pár ezer Ft évente.

Ha beteg lesz,az húzósabb,én mindig tartok itthon 60ezer Ft-ot,ha bármi baj lenne és ügyelet kéne...De ez a többi kutyinál is ennyi...

Kajcsi se aprópénz,ha prémium táppal etetsz, én sokszor főzök nekik májat és csirkehúst rizzsel és zöldséggel,fillérekből kijön, de ezt én kb. 3 napig etetem hetente,többi nap konzerv(nagy tételben én 290Ftért veszem darabját). Elengedhetetlen viszont a prémium száraz kaja,a vitaminok miatt,de ha belegondolsz ez se sokkal drágább,mint az olcsó kaja és a vitaminok külön megvétele.

Amellett persze kellenek jutifalatok és rágcsák.

Nem a legolcsóbb kutyik,de én úgy vagyok vele,hogy ha én nem eszem,ők akkor is megkapják a legjobbat.

Ha kérdésed lenne a továbbiakban,írj nyugodtan mailt, szívesen segítek bármilyen yorkis kérdésben!

2010. jún. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!