Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csinálta az, akinek a...

Hogyan csinálta az, akinek a kutyája ezt minden gond nélkül, simán megcsinálja? Hogy tanította meg?

Figyelt kérdés
Aki a kutyáját úgy sétáltatja, hogy póráz nélkül, és gond nélkül visszajön a kutya, akár csak úgy megmutatni magát, hogy: megvagyok gazdi :)
2009. nov. 27. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
MI ilyenek vagyunk..:))) szerintem ha a kutya számára tiszta a rangsor, akkor természetes neki, hogy nem megy el, nehogy szem elöl tévessze a gazdit. kiskorba kell elkezdeni, én vittem le sipolos labdát, meg jutifalatot, és amikor lankadt a figyelme, folyamatosan felkeltettem... ha vannak lenn kutyusok, akikkel játszik, vagy ismeri öket, el kezdenek szaladgálni a parkba, de az én kutyám mindig szemmel tart, 2-3percenként bejelentkezik:D
2009. nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tölsd le a korábbi kérdésben http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__480456-ismere.. feldobott két torrentet és nézd végig.
2009. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én először lakásban kezdtem hozzá a gyakorláshoz. Megtanulta a kutya a lábhoz,és igazodik vezényszavakat. Lassan sétáltam a lakásban, és nem engedtem , hogy elkóricáljon a bal lábam mellől. Kapott jutalomfalatot is persze. Általában minden kutyát lehet motiválni kajával.

Ja és persze fontos, hogy a behívásra mindig engedelmeskedjen, ez alapvető, különben lőttek a póráz nélküli sétának!

Ha ezeket megtanulta, akkor próbálkozz olyan helyen kinn az utcán,( vagy nem tudom milyen környéken laksz ) ahol kevésbé tereli el a figyelmét másik kutya, vagy bármi más.

Menni fog, a kutya habitusától függően persze! Vannak olyan egyedek, akik az életben nem fogják megcsinálni!

Sok sikert!

2009. nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek gond nélkül behívhatóak és bárhol sétálhatnék velük póráz nélkül. Ennek ellenére bizonyos körülmények között mégsem tenném. Pl. a belvárosi forgalomban. Sosem lehet tudni, mikor történik egy váratlan zajhatás vagy bármi félelmetes, ijesztő dolog, amitől megrémül a kutyám. Én nem kockáztatok, még akkor sem, ha tudom, hogy olyankor is be tudnám hívni. Pont minap láttam egy esetet, ment egy nő egy középuszkárral a szűk járdán póráz nélkül. Láthatólag maximális összhang volt közöttük. Erre jött egy másik kutya velük szembe, aki ráugatott az uszkárra. Az meg hirtelen ijedtében mint egy béka, olyat pattant, a parkoló kocsik közé! Nem rohant el, meg semmi, csak egy métert szökkent, aztán visszament a gazdi mellé egyből. De mi lett volna, ha nincsenek ott a parkoló kocsik, "csak" a forgalom? Akkor valószínű elütötték volna... Ez jó példa volt nekem, hogy ne kockáztassak. A póráz nélküli sétának megvan a maga helye.

Másik sztori. Sok ember fél a kutyáktól. A lakótelepen sétáltunk egy ismerősömmel és a kutyával. A kutya pórázon volt. Odajött hozzánk egy kisfiú és megköszönte, hogy pórázon van a kutya. Mi csak néztünk össze-vissza, nem értettük, miért mondja ezt. Aztán a kissrác elmondta, hogy ő nagyon fél a kutyáktól. Tudja, hogy nem harapnak és sosem fogják őt bántani, egyszerűen csak fél. És nagyon bántja, hogy sok gazdi nincsen tekintettel másokra és a kutyájuk póráz nélkül jön-megy és odarohan hozzá. Ilyenkor teljesen pánikba esik, pedig tudja, hogy nem fogja bántani a kutya. Én ezen nagyon elgondolkodtam...

Ott engedem el a kutyám, ahol biztonságos és nem zavarok ezzel másokat. Tekintettel kell lennünk a környezetünkre, nem várhatjuk el, hogy mindenki szeresse a kutyákat és tudomásul kell vennünk, hogy sok ember fél is tőlük. És már csak azért is nekünk kell alkalmazkodnunk, mert ah vita van, akkor szinte biztos, hogy mindig a kutyatartó húzza a rövidebbet... :S

2009. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11.11-es vagyok, és nagyon igaza van 12.08-nak, nekem is volt hasonló tapasztalatom, csak nem kezdtem el kifejteni, mert nem ezt kérdezted konkrétan....
2009. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

12:08 vagyok. Akkor hogy a kérdésedre is válaszoljak. :D

Az első és legfontosabb, hogy Te legyél a falkavezér. Ha ez az alapfeltétel nincs meg, akkor ne is számíts arra, hogy a kutyád odamenjen lejelentkezni. Mert akkor úgy fogja gondolni, hogy ezzel Te tartozol neki! A behívást legcélszerűbb már kölyök korban megtanítani és ehhez nagyon nagy segítség a jutalomfalat. Én mondjuk mind a mai napi úgy vagyok vele, pedig már felnőttek a kutyáim, hogy

2009. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

na bocsi, folytatom. :D

Szóval úgy vagyok vele, hogy a sétának ugyanolyan kelléke a jutalomfalat, mint a póráz vagy a kakiszedő zacskó. Természetesen nem kapnak minden behíváskor jutifalit, mert különben manipulálnának, hogy csak akkor hajlandók jönni. De mindig van nálam és meglepetésszerűen adom nekik.

Azt pedig legegyszerűbben úgy érheted el, hogy figyeljen rád a kutyád, hogy erre készteted. Például ha ő elindul egyik irányba, Te menj a másikba. Meglátod, utánad fog menni! Akkor lehet bújócskázni is vele és ösztönözni, hogy keressen meg. Ezek olyan játékok, ami egyrészt nagyszerű szórakozás (a legtöbb kutya tapasztalatom szerint imád keresni), másrészt fejleszti a köztetek lévő kötődést, pontosan amiatt, mert a kutyád szem elől veszít és megkeres. Nem kell aggódnod, ha eleinte észre sem veszi, hogy eltűnsz, bújj el egy bokor vagy fa mögé és várj, néhány perc múlva föltűnik majd neki, hogy nem vagy sehol és a keresésedre indul. Ha nagyon nem akar észre venni, akkor füttyents egyet vagy hívd a nevén, de nem búj elő, továbbra is kelljen megkeresnie.

Legyél kiszámíthatatlan, váltogasd a tempót, az irányt, ezekkel jól meg tudod tanítani a kutyának, hogy oda kell rád figyelnie. Lényeg, hogy a falkaösztönére játssz rá.

Bocsi, ha hosszú lett, remélem segíthettem.

2009. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyeneket a kutyáim és szerintem annak kéne a ritkaságnak lenni akik nem ilyenek. Ez amolyan alap kéne hogy legyen. Én speciel nem csináltam semmit, azon kívül, hogy egy percre sem volt kétség a rangsort illetően, és megtanítottam őket arra, hogy mit jelent a behívás. Ja és még hozzátenném, hogy fontos a fajta is. Lehet azért gonodlkoz ilyen könnyen mert nekem mudi kutyáim vannak, akikről azt szokták mondani, hogy a gazda árnyékai. Lehet más kutyáknak nehezebb megtanítani, bár láttam már mudit is aki nem jött vissza.

Szóval én nem csináltam semmit, kimentünk sétálni (nem vittem labdát- nem szeretik, meg a kaját sem), és maguktól figyeltek hogy ne menjenek messzire. Párszor behívtam őket és megdicsértem de nem vettem mindig pórázra.

2009. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, sokat segítettek a technikák...legalábbis remélem, mert még nincs meg a kutyus, csak tervezzük. Egyenlőre még 100%-ra ki sincs választva a fajta. Alkatra és tulajdonságra olyat szeretnék, mint a rottweiler (95%, hogy az lesz)

Várom a további válaszokat, esetleg kutya választási tanácsokat (miért ajánljátok azt kérdésre válaszolva)!


11.27-én 11:05-ös: nem sikerül úgy letöltenem, hogy le tudjam játszani...sajnos :(

2009. dec. 3. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!