Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos németjuhász szuka,...

6 hónapos németjuhász szuka, mindíg bepisil örömében. Hogyan kell leszoktatni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán le lehet szoktatni erről? Anyámmal él egyedül, az övé az egész udvar. Anyukám nem tud vele foglalkozni, mert már 70 éves. Amikor hazaérünk, vagy vendégek mennek anyukámhoz, örömében mindíg megkergül a kutya, össze-vissza szaladgál, ugrál és minden pár másodpercben pisil egyet és lepisili az embereket. Ja meg persze ás is nagy gödröket, és feltúrja az egész udvart, virágoskertet, saját kutyaházának az oldalát rágja. Lehet hogy szeretet hiányban szenved, unalmas neki az élete és ezért csinálja ezeket?
2009. nov. 27. 07:27
 1/7 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
50%
Igen azért csinálja, mert szétunja az agyát. A kutya társas lény, számára nem kielégítő, hogy egyedül bámészkodhat egy udavron. Kellenek élmények, feladatok, szeretet - foglalkozás.
2009. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leszokna róla, ha nem lenne akkora nagy öröm az életében, hogy jön valaki. Az ásás, ahogy az első írta unalomból ered.

A kutyának nincs elfoglaltsága, nem foglalkoznak vele, nem foglalkoztatják az agyát, nem sétálnak. Ilyenkor ásnak, ugrálnak, nem bírnak magukkal és az energiájukkal örömükben, bánatukban.

2009. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a kutyáknál ezt a magatartást szeparációs stressznek nevezik.

nincs vele foglalkozva,és ha jön valaki aki figyel rá ,beindul a kezelhetetlen folyamat : ugrálás,ugatás,pisi,stb.

a rágás,és a föld túrás is ezért van .

ingerszegény környezetben unatkozik !!!!

foglalkozni kellene vele rendszeresen !!

mi a fenéért van egy kölyökkutya az idős néninél,aki ,a te leírásod alapján " nem tud foglalkozni vele "???

sem az anyukádnak,sem a kutyának nem jó ez a helyzet .

2009. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha ,örző-védő kutyának akartátok,esetleg hangos csengőnek, vagy mert olyan cuki ??

alapból a kutya nem igazán tudja ,hogy mi lenne a dolga, meg kellene tanítanotok neki ,esetleg ??!!

mikor 35-40 kg-os kutya lesz belőle, hogyan fogjátok kezelni a kitöréseit, és a mama ,lesz egyedül vele ????????????

2009. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tehetitek vegyétek magatokhoz vagy ha nem tudtok változtatni a helyzeten, ajándékozzátok el. Mindenki jobban jár így.
2009. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb lenne, ha anyukád kihozna a menhelyről egy nyugodt, idősebb kutyát.

Egy kölyökkel még nagyon sokat kell foglalkozni.

Én nem lennék nyugodt, ha idős anyámmal élne egy neveletlen, kezelhetetlen kutya, aki most még aranyos, de a csuda tudja mi lesz belőle 2 évesen nevelés nélkül.

2009. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámmal mindig foglalkoztam! Most hogy felnőtt terelünk, kutyaiskolázunk stb. És egy éves kor alatt mégis bepisilt amikor anyukám hazajött hozzá míg én iskolában voltam, meg nekem és apukámnak is! És teljesen normális kutya lett belőle, nem unatozik és nem is fél, jópárszor megvédett már. Ő egyszerűen annyira örült és annyira alázatos volt hogy bepisilt. Ugyanis én úgy tudom pl a farkasok is maguk alá pisilnek amikor megadják magukat.
2009. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!