Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lóg a spánielem alsó...

Miért lóg a spánielem alsó szemhéja?

Figyelt kérdés
Már kiskorától észrevettem,hogy valami nincs rendben a szemhéjával! Ugyanis nagyon lelógnak neki és állandóan vörös a szemhéja! Mostanában kamillateával kenegetem neki,de nem sokat használ! Esetleg tudtok valamit amitől egy kicsit feljebb húzódik,vagy ez teljesen normális?Forduljunk orvoshoz?
2009. nov. 26. 16:28
 1/6 anonim válasza:
A spánielek ilyenek.
2009. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, én is észre vettem, hogy sok kiállításra vitt spánielnek ilyen. de nem vagyok doki, ha nem vagy biztos a dologban, akkor kérdezd meg a kutyus orvosát. bár gondolom már látta orvos és ha ez probléma lenne, felhívta volna rá a figyelmet.

szokta a blöki piszkálni? látás zavarok? ha nincsenek, akkor valószínűleg nem zavarja őt sem.

2009. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kifelé forduló (lógó) szemhéj örökletes betegség. Enyhe formájánál nincs gond, de súlyosabb esetben állandó gyulladást okozhat.

A szülők szűrése spánieleknél kötelező, nem kaphat tenyészthetőségi engedélyt, aki súlyosabb eset.

Műthető, de ezt az orvossal beszéljétek meg, hogy szükség van-e rá.

2009. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen énis úgy veszem észre,hogy folyamatosan be van neki gyulladva a pirossága miatt.. és mostanában amikor reggel felkelünk akkor nem folyik a szeme alá a csipa hanem rajta marad a szemhéján... (remélem érthető voltam:D)
2009. nov. 26. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, és hagyd abba a kamillázást! A kamilla teás borogatás külsőleg alkalmazható pl. gyulladás esetén, de a szembe kerülve a csersav tartalma miatt többet árt, mint használ. (Azt meg nem hinném, hogy egy kutya szemhéját tudod úgy borogatni, mint egy emberét.) Ráadásul a filteres kamilla tea gyógyhatása konvergál a nullához, kizárólag az egész virágzatból készült tea alkalmas gyógyászati célra.
2009. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. igazi kamillát használtam hozzá és nem a szemébe pedig nem került.Elviszem majd orvoshoz
2009. nov. 27. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!