Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kutyának (vizsla)...

3 éves kutyának (vizsla) szeretném megtanítani a láb közötti szlalomozást klikkerrel. (sokat olvastam róla, "szakirodalmat", stb. ) Menny idő, mire a kutya megtanulja? És mit kell csinálni, ha a láb között nem akar átmenni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2013. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de nem hajlandó átmenni...:-) akkor mit kell csinálni??
2013. dec. 18. 21:10
 3/13 anonim válasza:
tuszkold át kézzel. lehet azért nem csinálja, mert nem ízlik neki a jutalomfalat. :)
2013. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez a videó nem jó...látszik h egy olyan kutyával mutatja amelyik már tudja. Én pont most tanítok egy idióta :o) vadászkutyát 8asozni. Kb 5 perc volt és értette.

Terpeszben állsz és hátulról a két lábad között tartod a jutalofalatot és csalogatod. Ha már elindul át a lábad között, klikk és a jutalmat a lábadhoz de magad elé ejted le, h már fordulnia is kelljen h a másik oldalról menjen át. Először gyakorold mimdkét aldalra, majd amikor már rutinosan tudja, lehet 8asozni és egyre kevesebbet használni a csalogató kezdet. Végül csa minden 2.nál jutalmazni, vagyis csak akkor ha megcsinálta a 8ast.

2013. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
soha ne ejtsd le neki a jutalom falatot, mindig a kezedből kapja azért jutalom falat.
2013. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt fejtsd ki kérlek bővebben :D
2013. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Türelem. Az én vizslám a lábam alatt átbújt simán, mert alapból is láb között közlekedik, viszont az ág alatt az erdőben nem akart átmenni. Hívogasd, csalogasd, dicsérd, ha próbálkozik, és ha végre átmegy akkor hatalmas dicséret (jutalom falat). Én nem klikkerezek, szóban dicsérem, de az mindegy itt. Hamar rájön, hogy nagyon ügyes dolog átmenni a lábad alatt. Imádom, ahogy örülnek, ha sikerül a feladat. Szóval türelem. Egyelőre nem érti mit szeretnél és miért. Egyébként sok kutya nem szereti ha fölé állnak, ami ugye itt megvan. Lehet szoknia kell a szitut.
2013. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kifejtem. egy kutyának alap dolog megtanítani hogy séta közben vagy akár otthon is hogy ne szedjen fel a földről minden szart, vagy pl ha bedobnak valami mérgezett ételt a kerítésen ne egye meg, ezért nem szabad a földre dobni a jutalom falatot hogy semmit ne egyen meg a földről... nekem van egy 1 éves bernim, és nem eszik meg semmit amit idegentől kap, legyen az akár egy rúd kolbász. így próbáltak már hozzánk betörni, el akarták altatni a kutyát, hát nem jött nekik össze...és a kutya nem tudja megkülönböztetni a földön heverő szart a leejtett jutalomfalattól...tessék kifejtettem!
2013. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez is egy álláspont, és érthető.

Én preferenciát állítok. Nekem fontosabb a jutalmazás helye h ezáltal az adott feladat egyértelműbb és pontosabb legyen. Bár az én kutyáim nem igen esznek föl a földről semmit, és jól el tudják különíteni a tanulás közbeni jutalmazást a sétán talált bármitől.. Plusz nem kertes házban lakunk. Így ezt mindenkinek magának kell eldöntenie h mi a fontosabb neki illetve h hogyan tudja kezelni ha kell. De olyat sosem jelentenék ki h NEM SZABAD...a kutyakiképzésben az a jó h nincs egy üdvözítő út ;o) valakinek ez jön be, vkinek az. ;o)

2013. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Hovarju ***** válasza:
keress rá a 101 kutyatrükk cimű könyvre. A neten is fent van valahol. Nagyon jól, képekkel illusztrálva megmutatja a tanítás módját. Én ebből tanítottam a kutyámnak.
2013. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!