Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi húsra van szüksége egy...

Mennyi húsra van szüksége egy kutyának naponta?

Figyelt kérdés

40 kg-os Dalmatáról van szó (kan). Nem pontos értékeket várok, hanem hogy megközelítőleg ha itthon főzök neki, hány g/testsúlykilogramm húsra van szüksége egy nap? Lehetséges, hogy ételallergiás (csirke) és szükségem lenne valami hozzávetőleges számra, hogy hány kg húshoz tegyek mennyi rizst pl.? 7-8 napra előre szoktam neki főzni, de most már szeretném megtudni, hogy egyáltalán jók-e az arányok, ahogy csinálom?

3 éves, amúgy egészséges, mozgékony, tiszta izom kutyáról van szó, csak nagyon régóta nem gyógyul a hallójárat-gyulladása, lehet, hogy allergiás.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 18. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megfőzni, próbáljátok ki a nyerset (BARF etetés)! Holnap belinkelem a táblázatot ha gépen leszek de akinek megvan nyugodtan előzzön be! :D
2013. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még sosem hallottam róla... :) Utánanézek!
2013. dec. 18. 00:24
 3/9 sippara ***** válasza:
76%

Itt: [link]


...és itt: [link]


nagyjából mindent megtalálsz a nyers etetésről :)

2013. dec. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Napi három kafferbivaly elfogyasztása ajánlott egy ekkora ebnek.
2013. dec. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A BARF szerint (gondolom azért a főzés sem tér el jelentősen) a testsúly 2-3%-a az összes kaja, ennek 40%-a hús, 30%-a csontos hús. Tehát nagyságrendileg 800-1200g hús kellene egy 40kg-os kutyának.

Bár kicsit fura, hogy egy dalmata 40kg. Nálam van egy ideiglenes, ő kicsit alultáplált, meg kisebb is az átlagnál, de ő csak 19. Nem tudom elképzelni, hogy lehetne kétszer ennyi :) Mérd meg azt a kutyát mielőtt elkezded tömni! Egy jól megtermett boxer kan van 40kg körül, de az már tényleg az átlagnál jóval nagyobb.

2013. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

40kilós dalmata ? :D az nagyon durva


A kanoknál a felső határ a 32kiló


Amúgy nekem a 43kilós kutyám 1,5kilót eszik kb naponta, de nagyon sok összetevős ez, mert a másik 48kilósnak meg elég az 1kiló hús ^^


Úgyhogy annyit kell adnod neki amennyitől nem fogy és nem is hízik.

Egy képet felraknál róla amúgy? mert nekem ez a 40kiló nagyon soknak tűnik.

2013. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vicc, tényleg 40 kg-os, meg lett mérve! Fajtiszta és gyönyörűséges, tiszta izom!!
2013. dec. 19. 15:31
 8/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tudok feltölteni képet? Szívesen megmutatom!
2013. dec. 19. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:
valamelyik képfeltöltő oldalra feltöltöd és ide rakod a linket, úgy.
2013. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!