Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet az hogy egy...

Mitől lehet az hogy egy Westie-nek a szemei belső sarkainál kivan sebesedve a bőre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Elég hülyén tudtam megfogalmazni a kérdést, elnézést.

Néztem neten Westie-t, 14 hónapos. A képeken azt látom hogy a szemei belső zugánál mintha sebes lenne. Ez mitől lehet? Ráfogok kérdezni a gazdájától, csak gondoltam itt is rákérdezek, hátha találkozott már valaki ilyennel. Amúgy nagyon szép a kutya, megszeretném venni, de ha ez esetleg egy állandó, nem kezelhető probléma, akkor nem veszem meg.

Köszi előre is.


2009. nov. 25. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet krónikus kötőhártya gyulladása.

Ha nem tenyésztőtől veszel kutyát, akkor a vásárlás előtt vigyétek el az eladóval együtt a te állatorvosodhoz és vizsgálja meg. Miért adja el valaki a 14 hónapos kutyáját? Nincs valami gond vele?

2009. nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még mielött rendesen megnéztem volna a képeket, felhívtam a pasit. Azt mondta hogy azért adja el mert angol bulldogokkal foglalkozik és ez a westie egy csere során került hozzá, és most elszeretné adni. Szegény kutya, ide-oda van csak rakosgatva. Örülnék ha az enyém lenne, de ha komoly baja van, nem adok érte 30e ft-ot, meg még járjak vele dokiról dokira és fizessek rengeteg pénzt a gyógyszereire.

Most várom tőle az újabb képeket, küld e-mail-be, és ha azon is rendesen látható hogy baja van, akkor mindenképpen rákérdezek.

2009. nov. 25. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen igazam, de szerintem akivel beszéltél egy kutyakereskeső. Látatlanba nem vedd meg a kutyát. Menj el a férfihez, nézd meg a kutyát a saját környezetében és vidd el orvoshoz. A westiknek öröklődő betegségeik is vannak (patella, pethes kór) ezeket nem látod fotókon, csak orvos állapíthatja meg. Ha a kutya nem törzskönyves, szűrt szülőktől, akkor nem tudhatod, hogy mit örökölt.

Inkább költs most még 5000 forintot egy vizsgálatra, mimthogy utána 80 ezret egy patella műtétre.

A fotókon a kutya idegrendszerét sem látod, ahhoz is oda kell menned.

Ha pedig azt mondja, hogy házhozhozza, vagy valahol közterületen találkoztok és már a kezedbe is nyomja a kutyát, akkor felejtsd el.

(Vagy vállald úgy ahogy van, de akkor vállald akkor is, ha kiderül, hogy pl. agresszív, vagy kiderül, hogy beteg)

2009. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Csak az a próblémám hogy 150km-re kéne elmenni a kutyáért... Oda nem vihetem a saját dokimat. Az meg megint nem jó hogy hazahozom, megnézetem a kutyát, és ha kiderül hogy baja van visszaviszem...
2009. nov. 25. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!