Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vághatnám le házilag a...

Hogyan vághatnám le házilag a kutyusom körmét?

Figyelt kérdés

Hol lehet kapni erre alkalmas eszközt?

Próbáltam neki levágni mert rettentő hosszú és félek, hogy beszakad de nem engedi! Van olyan szerkentyűm amivel a pedikűrösök dolgoznak.


2009. nov. 24. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Bízd ezt a műveletet állatorvosra, vagy hozzáértő kutyakozmetikusra! A kutyák körmének is van élő része, amiben erek, idegek vannak. Ha ebbe belevágsz, nagyon fáj a kutyának, vérzik is, és ha elfertőződik, sokkal komolyabb dolog lehet belőle. Sötét körmű kutyáknál nem nagyon látni ennek a résznek a határát, így szakértő szem kell hozzá, hogy meddig lehet vágni. Azt a pár forintot ne sajnáld, szerintem ér annyit, mint egy rosszul sikerült pedikűrből adódó esetleges későbbi kezelések.
2009. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kutyás boltban van nekik való csipesz, én sima körömcsipesszel szoktam, persze nem mind1 milyen fajta a kutyád.

Nem engedi egyik sem, így a férjem szokta lefogni 1 pléddel a fején, mert harap.

Arra nagyon figyelj, hogy az elevenbe ne vágj bele. Ha nem vagy biztos magadban, akkor azt a 3-500 ft-ot inkább fizesd ki 1 kutyakozmetikusnak.

Én is csak azért vágom házilag, mert a környékünkön nincs, legközelebbi 80 km.

2009. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mi azzal vágjuk, ami így lábra van, és olyan mint egy kis harapófogó :D

nagy kutyánk van, németjuhász, nagy vastagok a körmei. vigyázz h nevágd túl kicsire, azt a részt vágd le, ami már befele görbül csak.

2009. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, amúgy ha megkérsz vkit, hogy addig tartsa a fejét, akkor könnyen levághatod.
2009. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Körömcsipesszel.
2009. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindegyikőtök válaszát!

A kutyám kistestű keverék, és nem sajnálom a kozmetikusra a pénzt csak most nem tellik rá viszont nagyon hosszú a körme.

Olyan eleven, hogy nem sikerül, jó ötlet ez a plédes dolog majd kipróbálom én is.

Nem haragudott rátok utána? ?? :))))

2009. nov. 24. 14:00
 7/7 anonim ***** válasza:
kb fél órát , elbújt, magában morgott =), de utána már odajött, és megvígasztalódott.
2009. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!