A kutyám kergeti és véresre harapja a farkát. Ezt miért csinálja? Hogy szoktasam le róla?
Nem. Igazából nem is nagyon érdekli szerintem, jött beoltotta a kutyát beírta az oltási könyvébe kifizettem azt pá.
Szerintem meg kéne nézetni más dokival, mert a mostani már 67 éves.
Oltáskor a tűt is csak úgy belevágta.
ALAP, hogy a bűzmirigyét nyomják ki, ha farok ill. fenékrágás van...a legtöbb doki 2 perc alatt ingyen megcsinálja...lehet, hogy szerencsétlennek be van gyulladva:S és annyi.
persze sajnos az ilyeneknek, mint a farokkergetés, sajáttestrágás lehet szorongás, levezetetlen fezsültség is az oka, de amíg ez eü dolgokat nem zárod ki, addig inkább az legyen az első. a bűzmirigy tényleg alap:)
Értem :)
Megfigyeltem, és azt vettem észre, hogy akkor is csinálja ezt amikor pl elmegyek otthonról, vagy láncfűrészel vágom a fát vagy amikor jön a fagyis kocsi.
De elötte nem csinált még ilyet, kb egy hete kezdte el ezt csinálni.
Amikor meg leszidom, abbahagya és mintha megsértődne.
Szıa
En kutyakat tenyesztek,evekıg foglalkoztam bull terrıerekkel,es nemreg bar mar nem elek Magyarorszagon hanem Törökorszagban vasaroltunk egy bull terrıert Szerbıabol. Azonnal szınte a kezdetektöl lattam,kergetı a farkat de nem olyan kıs vıccesen mınt altalaban neha a kölyökkutyak hanem ez "valahogy olyan masnek tünt nekem"... ezert elkezdtem ezıranyban kutakodnı. Nagyon regen volt egy ısmerösöm nekı volt egy bull terrıerje akı leharapta a sajat farkanak egy reszet amı nagyon sokkoloan hatott akkor a szamomra. De az enyemek regen ılyet soha nem csınaltak,ezen tulmenöen a mostanı a labaıt ıs elkezdte "nyammognı es ragcsalnı",egesz nap vele vagyok ıtthon több kutya ıs van nem unatkozık. talaltam a nerten cıkkeket bemasolok egyet ebben benne van egy betegseg amelyröl irnak es amely akar lehet a mı kutyanknal ıs nem tudom,de a te fajtadra ıs akkor ezek szerınt ez jellemzö es a terrıerekre ıs,olvasd el talan segıthet:
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
Ha valahol rákeresünk egy videóra kutyákról, akkor biztos látunk olyat, melyen a kutyus a saját farkát kezdi el kergetni. Ez alapjában nem gond, de ha túl gyakran fordul elő, akkor már betegségek tüneteit jelentheti, ezek közé tartozik a magas koleszterolszint is akár.
Egy nemrég elkészített tanulmány szerint a kutyák minimum 1 percig kergetik farkukat egyfolytában, ezt pedig naponta többször is megismétlik. Ezenfelül a kutyák tulajdonosai vonyítást, ugatást, vagy morgást is jelentettek az üldözés közben. Néha még azt is megfigyelték, hogy a kutyák a falhoz támaszkodva nézik a farkukat, vagy épp egy sarokba húzódva próbálják megfogni azt.
kutya, kiskutya, kutyás kép
Végre, megvagy!
A farokkergetésen kívül más tünetei is lehetnek az OCD (obsessive-compulsive disorder) betegségnek, mint például a poroszkálás, forgolódás, levegőbe kapkodás vagy rágcsálás. A legtöbb kutyafajta elvégzi ezeket a tevékenységeket, azonban OCD-veszély csak akkor áll fenn, ha a jelenség feltűnően gyakorivá válik.
Lisa Peterson, az amerikai Kennel Club kommunikációs igazgatója szerint a farokkergetés általában a kölyökkutyáknál jelentkezik, amikor felfedezik, hogy van farkuk. Azonban befolyásolható tényezőként említi meg a kutya életkorát, nemét, illetve fajtáját. Ha OCD-ben szenved a kutyánk, akkor nem növi ki a farokkergetést, ugyanakkor a nőstény állatok hosszabb ideig szórakoznak ezzel betegségveszély nélkül. A fentebb említett tanulmány szerint a terrierek, németjuhászok és általában az őrzésre nevelt kutyák hajlamosabbak a farokkergetésre.
A kutatásban résztvevő kutyák közül a betegek többsége magas koleszterolszintet mutatott, mindkét, HDL és LDL koleszteroltípusra. A magas koleszterolszint meggátolja az agyhormonok folyását, ezzel befolyásolván az általános hangulatot és viselkedést.
kutya, kiskutya, kutyák, kutyás kép
Engedd el a farkam!
Ha gyanítjuk, hogy kutyánk beteg, a szakértők a következőket ajánlják:
Látogassuk meg az állatorvosunkat! Egy egyszerű vérvizsgálat már kimutathatja a koleszterolszintet. Ezt jó legalább évente 1-2-szer elvégezni, ugyanis a magas koleszterolnak több betegség is lehet az oka, mint például a cukorbetegség, hasnyálmirigy gyulladása, vagy egy gyengén működő pajzsmirigy.
Kutyánkat csomagolt kutyaeledellel etessük! Ezek törvényesen ellenőrizve vannak, és csak megadott zsiradék- és proteinértéket tartalmazhatnak. Ne etessük kutyánkat különböző ételmaradványokkal! Ezekkel veszélynek tesszük ki háziállatunkat, ugyanakkor a kutya nem feltétlenül kedveli a mi félig megevett hamburgerünket.
Kutyánk megfelelő egészségének és diétájának biztosításával nyugodtan szórakozhatunk vele egy esetleges farokkergetési akcióban, anélkül, hogy betegségektől kellene félnünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!