Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy normális...

Mit csináljak hogy normális kutya legyen? SEGITSÉG!

Figyelt kérdés
egyáltalán nem hallgat rám a kutyám,viszont én megyek ki előtte a kapun én eszek elöbb stb.De egyáltalán nem hallgat rám.Mit tegyek?Suliba nem tudom elvinni.Amugy itthon még ugy ahogy hallgat rám de az utcán egyáltalán nem pedig szeretném elengedni hogy játszhasson más kutyákkal de igy nem merem.Ja és bármikor elvehetem tőle a táljában lévő kaját de ha kap valami csontot és ha a közelébe megyek akkor megmorog.Segitsetek.Már nagyon szomorú vagyok.
2009. nov. 21. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi idős ez a kutya?
2009. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha ennyire nem engedelmes, ne vedd le róla a pórázt, mert kiszalad az úttestre és elüthetik. Csak engedelmes kutya sétálhat szabadon.
2009. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 éves lesz 3 hónap múlva.
2009. nov. 21. 14:42
 4/12 anonim válasza:
20%
az én kutyám is ilyen volt de levittem vidékre és elengedtem (udvaron) pár napig azt csinált amit akart csak kajoltattam és 5-8 nap után engedelmesebb lett
2009. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
látta hogy tőlem függ
2009. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
az ilyen kutyát usse is el az autó-piszkos pusztulék
2009. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Adj még kérlek néhány támpontot: mennyi idős, milyen fajta, milyen nemű, ivartalanítva van-e, mennyit foglalkozol vele egy nap, hogyan, miként neveled, mi mindenre tanítod, kinti/benti-e, ilyenek.

Első nekifutásra azt ajánlom, hogy vegyél kutyás könyveket, olvasd el őket. Vagy akár csak olvasgass jó sokat a neten. Ismerd meg, térképezd fel a kutyák viselkedéstanát, értsd meg, mit miért csinálnak.

Lehet, hogy nem vagy elég következetes, nem vagy rendszerű, vagy pl. még túl fiatal és túl kajla a kutyád, ezért nem hallgat, nem összpontosít rád.

2009. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
El kellene fogadnia, hogy te vagy a falkavezér. Fogd meg a nyakán a bőrt, bármi rosszat tesz, jó alaposan rázd meg. Az természetes, hogy egyetlen kutya sem szereti, amikor eszik, megzavarod. Morog, ez nem gond, az már inkább, ha belekap a kezedbe. Nekem egy menhelyi kutya azonnal így kezdte az ismerkedést, hónapok után fogadta el, kik a gazdái.
2009. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
az en kutyamnak ha regen megrangattad volna a böret megharapott volna!!!
2009. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
visszarángattam volna
2009. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!