Kutyám 9 hónapos, hogyan lehet belőle terápiás kutya? Vagy ahhoz már késő?
Figyelt kérdés
Esetleg hány éves korig lehet belőle terápiás kutya.2013. okt. 31. 10:59
11/14 A kérdező kommentje:
Az engedelmességi viszga nem probléma 2 hónap múlva tesszük le.
2013. okt. 31. 17:38
12/14 anonim válasza:
Hát, mokkagyerek.blogspot nem igazán tudom minden részletében követni, hogy mire gondolsz, milyen tanfolyamra, de nem egészen úgy van ahogy hiszed. Minden fent van a [link] honlapon. Még a vizsgaszabályzat is. Nem kell tanfolyam, hanem gyakorlat kell. A gazdi és a kutya együtt vizsgáznak egy kétlépcsős vizsgán és a páros kap egy képesítést. Külön-külön nincs vizsga. A terápiás kutya felvezető nem egy másik szakemberrel együtt megy terápiázni, hanem egy olyan csoporthoz megy, ahol van egy kompetens szakember, aki a célcsoport terápiás foglalkozásait vezeti (gyógypedagógus vagy hasonló). Ez a szakember irányítja a célcsoportot és a kutya felvezetőjével előre egyeztetett feladatokat csinálnak. A kutya felvezetője csak a kutyát irányítja. Persze sokan vannak olyanok akik amellett, hogy terápiás kutya felvezetők, még a szakképesítésükből adódóan kompetensek a célcsoportnak terápiás foglalkozásokat is tartani. Tehát előfordulhat, hogy a terápiás szakember és a terápiás kutya felvezető ugyanaz a személy. Nem tudjuk, hogy a kérdezőnek mi a szakmája. Lehet, hogy ő is a saját szakmáján belül szeretné alkalmazni a terápiás kutyát.
13/14 mokkagyerek.blogspot válasza:
Félreértettél:) Szakember alatt én is a képesítéssel rendelkező gyógypedagógus/pszichológus/pszichopedagógust értettem, és a rájuk vonatkozó képzést és vizsgát(kutyás terapeuta képzés).
Csak abban nem voltam biztos, hogy a terápiás kutya felvezetője együtt vizsgázik-e a kutyájával, vagy neki még külön le kell. De így már minden helyre került.
14/14 anonim válasza:
Ja értem. A terápiát végző szakemberek (pedagógus, gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, pszichológus, stb.) számára nincs kötelező "kutyás terapeuta" képzés. Ők alapból rendelkeznek azzal a képesítéssel, hogy foglalkozásokat tudnak tartani (kutya nélkül), csak mivel a kutya képességeivel néha nincsenek tisztában, ezért fontos, hogy a munka megkezdése előtt egyeztetni kell a terápiás kutya felvezetőjével. Mindig tudni kell, hogy a konkrét kutya miben jó, milyen feladatokat lehet vele csináltatni és mit érdemes kerülni. Az meg a felvezető dolga, hogy akár a szakember kérésével ellentétben, ne vigye bele a kutyát olyan szituációba, ami a kutyának nem jó, hiszen a saját kutyáját ő ismeri a legjobban. Ami képzés az egyetemen van, az a legtöbb esetben csak fakultációként felvehető állat asszisztált terápia vagy kutyás terápia tantárgy. A MATESZE honlapja szerint is még csak folyamatban van a terapeuta továbbképzés akkreditálása. Gondolom, ahogy egyre elterjedtebb lesz a dolog, úgy idővel egyre jobban beépül ez is a tananyagba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!