Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idös korukig lehet...

Mennyi idös korukig lehet levágatni a kutyák farkát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 18:10
 1/10 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
0%
Mindenkor tilos. Csonkítás ugyanis.
2009. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Amíg lehetett,7 napos korig.
2009. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
2-3 napos korban szokták, és rengeteget látok akik fiatalok és mégis meg van nekik csinálva, szóval az hogy tilos nem teljesen igaz.
2009. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Abban az esetben lehet pár napos koráig megcsinálni, ha a standard előírja. Az pedig már nem sok kutyafajtánál engedi.
2009. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajtáról van szó?
2009. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
nem értem. miért akarod levágatni? te mit szólnál, ha levégnák a füled? ne adj isten a te/párod "farkát"?
2009. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3,5 hónapos korig csinálják feketén.
2009. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát az esztétika miatt jutott eszembe! nem AKAROM csak el gondolkodtam rajta.de már kifutottunk az időből,feketén nem vállalnám.

nem értem miért kell igy leszólni azt aki csak egy ilyen kis szépségmütétet végez a kutyáján...mikor máshol kutyát kinoznak.nekem megfordult a fejemben de kb ez lenne a legrosszabb ami valaha történne a kutyám életében mivel egyébként mindent megkap amit csak szeretne ebbe beleértem a rengeteg szeretet is!

2009. nov. 14. 18:30
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
kb 2 hónapos koráig szokás, de utána is lehet csak akkor nehezebben gyógyul. Nem feketén csinálják, csomó állatorvosnak ott van az árlistáján... a másik meg hogy sok kutyánál azért érdemes mert szétverik a farkukat, annyira csóválják. Szerintem ha 2 hónaposnál nagyobb. ne csináld meg
2009. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem feketén csinálják, hiszen a farokvágás a legtöbb fajtánál egészségügyi célt szolgál, hogy ne verje szét a bútorokon és ne törjenek el a csigolyák, vagy ne csüngjenek véres cafatokban. Esztétikai jellegű műtétnél sem kell hogy előírja a standard, elég ha engedélyezi, így már rá lehet fogni hogy a fajtajelleg megőrzéséért vágattak.

Egyébként pár napos max. 1-2 hetes korig ajánlanám csak. Később már szenvedés a kutyának. 1 hónapos kora felett csak akkor végeztetném el a műtétet ha komoly egészségügyi okai vannak. Divatból (fajtajelleg megőrzése címszó alatt) semmiképp!!

2009. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!