Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatartás miért csak a...

A kutyatartás miért csak a saját lakással rendelkező párok, családok kiváltsága? Annyira elszomorít.

Figyelt kérdés
Már gyerekkorom óta töretlen lelkesedéssel szeretnék egy kutyát. De szüleim nem engedték soha. Itt ezen az oldalon is azt írják a "követelőző" gyerekeknek, hogy majd ha elköltözöl akkor lehet kutyád, várd ki. Nos én kivártam, és felnőttem, viszont az egyetlen lehetőségem a költözésre az albérlet, ahova pedig nem engednek állatot. Persze ki lehet fogni állatbarát lakásokat is, de úgy vettem észre annak az az ára hogy elég lepusztult állapotban vannak. Viszont hiába is költöznék egy ilyen helyre ahol lehetne saját kutyus végre, napi 10 óra munka mellett, egyedül lakva úgysem lehet megoldani a sétákat. Párom, barátaim nincsenek akikkel össze költözhetnék. Saját lakásra (hitellel se) a következő 10 évben nem lesz lehetőségem. Szóval ezek szerint ennyi volt, mondjak le erről végleg? Biztos nem én vagyok csak ilyen helyzetben, kíváncsi vagyok mások meg tudták e oldni?
2013. okt. 26. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi kölcsönházban lakunk, de annyira kicsi, hogy gyereket már nem tudnánk ide vállalni, szóval nem maradunk itt tartósan. De a kutyára már nem vártam tovább.
2013. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, h alapból nincs időd rá, ergo nem értem a kifakadásodat.


Több ismerősöm is lakik kutyás albiban, egy sem lepusztult (és akkor sem volt, amikor beköltöztek).

2013. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
85%
Albérletben élünk egy kutyával, két macskával. A lakás eszméletlenül távol van a "lepusztult" fogalmától, én napi 8-9 órát töltök távol, a párom tízet, tizennégyet, de van, hogy itthon sem alszik, mégis megoldok 2-3 órányi sétát egy nap.
2013. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nincs időm rá? Talán ne dolgozzak vagy mi? Ne túlozzunk már...
2013. okt. 26. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Én találtam egy nagyon szép lakást a metrótól egy saroknyira, 25nm, havi 45ezer + rezsi. Tökéletes. ÉS lehet kutyát hozni.


A napom úgy néz ki, hogy felkelek hajnali 5kor, reggeli, leviszem a kutyát 6-7ig. Aztán indulok dolgozni. 8-16ig munka, hazaérek 5 óra körül és 6-7ig megint séta.


Szóval nem, nem a párok és családok kiváltsága de arra számítanod kell, hogy nem olyan egyszerű az élet. Nem lehet csak úgy elcsavarogni munka után, inni egy kávét egy barátnővel, elmenni shoppingolni vagy egyszerűen csak lepihenni egy fárasztó nap után.

2013. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menhelyekre járj ki,amikor van időd.Mindig várnak önkénteseket,mondjuk sétáltatáshoz.
2013. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben éltem az utóbbi 7 évben, amióta kutyám van, és mindig dolgoztam is. Ráadásul rengeteget költöztem, mindig megoldottam. Erre mondják, hogy mindent lehet, csak akarni kell. Nem mondom, hogy nem járt sok lemondással, meg hogy nem sokkal könnyebb, mióta olyan helyen dolgozom, ahova vihetem a kutyát is.

Meg mondjuk pont mostanra lett olyan elegem az állandó kínlódásból az albi kereséssel, hogy inkább belevágtam egy hitelbe, és vettem egy egy szobás panellakást 5 milláért. Nem lesz több a törlesztőm, mint egy havi albérlet.

2013. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, h ne dolgozz, csak te mondad, h nincs rá időd, utána meg nyafogsz....


Nem én írtam:

"Viszont hiába is költöznék egy ilyen helyre ahol lehetne saját kutyus végre, napi 10 óra munka mellett, egyedül lakva úgysem lehet megoldani a sétákat."

2013. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De, meglehet oldani a napi sétákat ha fordítasz rá időt. Minden állat, ahogy a gyerek is, lemondással jár. Cserébe kapsz egy társat. Valamit valamiért alapon. Ha már most nyűg, akkor ne is vállalj semmilyen állatot.


De a kérdésedre válaszolva, én egy önkormányzati lakásban lakom, ami kicsit sem lepusztult, én újítottam fel. Az önkormányzat leszarja, hogy milyen állatod van, amíg fizeted rendesen a bérleti díjat. 65 nm-s lakás, van egy cica, és egy nagytestű (42kg-os) kutya. Hajnalban egy eü séta, aztán megyek dolgozni én is, napi 6-8 órát van egyedül. Ha hazaérek 1,5 órás séta, aztán este amikor a párom hazaér szintén egy órás séta együtt, majd lefekvés előtt egy eü-gyi. Hétvégén, szabadnapon Margit-sziget, erdők, stb.

2013. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!