Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most honnan vegyek yorkit?

Akkor most honnan vegyek yorkit?

Figyelt kérdés
ez a kérdés úgy látom ugyanúgy megosztja az emberek véleményét mint az influenza oltás!a tenyésztő félrevezet a szaporító az meg.............de akkor most mit csináljon egy olyan ember aki normális yorkit szeretne?kire hallgasson?
2009. nov. 12. 23:02
1 2
 1/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
88%

Tenyésztőtől!

Mivel vezet félre?

Gyere el November 28-29-én Budapest Hungexpo Jubileumi CACIB és CACIB Derby kutyakiállításra és nézz körül. Nézz meg pár kutyát, pár felvezetőt, érdeklődj és aki szimpi azzal vedd fel a kapcsolatot.

2009. nov. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért vezetne félre a tenyésztő??? Neki keményen presztizskérdés, hogy elégedett vásárlói legyenek, és legközelebb is tőle vegyék a kutyát. Engem nem vezetett félre. Csak rajtad múlik, hogy félrevezetnek-e. Ismerd meg az embereket, és szűrd ki az ilyeneket. Ez amúgy is jól jön az élet minden területén. Ha pedig utánanézel a fajtának, mindent megtanulsz róla, szétnézel a kiállításokon is, akkor gyorsan rájössz, ha valaki félre akar vezetni.
2009. nov. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor a tenyésztőknél is lehetnek véletlen esetek amiről nem is tehet?még csak most kezdek ismerkedni a fajtával,idővel én is ki tudom szűrni a hibákat és a bakikat?
2009. nov. 13. 10:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Véletlen esetek mindenhol lehetnek, csak nem mindegy, hogy mekkora eséllyel. Ha nem így lenne, akkor kizárólag egészséges kisbabák születnének, hiszen ki akar szándékosan rosszat a saját gyerekének? Az utódok minősége részben befolyásolható, de minden tényezőt senki sem ismer, és senki sem tud figyelembe venni, szóval mindig benne van a pakliban, hogy valami rosszul sül el.
2009. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem! akkor keressek olyan tenyésztőt aki széles körben ismert vannak kiállítási eredményei ez nagyjából garancia lehet?
2009. nov. 13. 12:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azok között is vannak nagy szemetek. Menj el hozzá, és nézz meg mindent a saját szemeddel. Ha ez klappol avval amit tudsz róla, hogy milyen eredményei, híre van akkor az a jó tenyésztő.
2009. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben először körbenéznék a neten, informálódnék a honlapok alapján, megnézném a kutyái képeit, hogy melyik tetszik. Aztán elkezdenék kiállításokra járni és ott egymás mellett több tenyésztő kutyáit megnézni, mert a képek csalókák lehetek és megpróbálnék szóba elegyedni velük. Rákérdeznék, mikor milyen párosításokat hoznak le, milyen feltételekkel adnak el kutyát stb. Utána a nekem szipmatikusokat még meg is látogatnám otthon, hogy lássam, hogyan tartja a kutyáit. Csak ez után dönteném el, hogy ki is lesz az, akitől kölyköt veszek.
2009. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a neten már túl vagyok most a kállítások következnek,remélem nem nyúlok bele, bár időm van kersgélni nem akarom elkapkodni végül is nem kevés időt fogunk eggyütt tölteni. Én szeretném ezt az időt kellemesen tölteni nem idegbetegségben.Csak attol félek hogy ha túl sokat válogatok a végén tényleg belenyúlok.
2009. nov. 13. 15:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes szétnézni más fajták között is. Lehetőleg olyanok között, amik nem divatosak. Ez abban lehet jó, hogy legyen viszonyítási alapod, milyen a jó tenyésztő. Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen kis divat-zseb kutyák között nehéz igazán jó tenyésztőt találni, aki tényleg értene hozzá. Viszont ha más fajtával kapcsolatban is szétnézel, akkor már egész más megvilágításból fogod látni a dolgot és könnyebben ki tudod majd választani az igazit, persze abban a fajtában, amit szeretnél!
2009. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer, sokára én is szeretnék majd Yorkiet. Egyenlőre fullon van a létszám, több kutyát nem tudnék rendesen ellátni, úgyhogy el fog telni egy pár év, de a honlapokat azért nézegetem. Nekem a magyar kennelek közül ennek a kutyái tetszenek a legjobban.


[link]

2009. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!