Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagáltok akkor, ha a...

Hogyan reagáltok akkor, ha a kutyátok játék közben elkezd vicsorogni?

Figyelt kérdés
Többen játszottak ma együtt és mindig egy valakin ugráltak. Amikor az enyém került alulra akkor már neki sok volt és játékos harapdálás után elkezdett vicsorogni. A többi gazda nem szólt, csak nézték. Én pedig elég határozatlan voltam, nem tudtam ,hogy most ezt hagyni kellene vagy kizökkenteni őket ,hogy megnyugodjon az enyém. Utólag belegondolva hülyeséget csináltm zavaromban: megpróbáltam kihúzni ( -.- ) a kutyámat. Nem volt ilyen helyzet még ,mert egyszerre ketten szoktak játszani. Bele gondolva elég nagy hülyeség volt ,mert ki tudja ,hogy a többi hogy reagál erre. Nem harapott meg egyik sem, csak úgy éreztem ,hogy valamit kell csinálni...de most tök hülyén érzem magam ,hogy nem tudom ilyen helyzetben mi a helyes. Nemrég tüzelt, de még a "fiúk" érzik rajta és még rámennek..akkor már tudok határozott lenni és elhesegetem őket és inkább elmegyünk a társaságból. Ti hagyjátok játék közben a kutyát vagy szóltok ha látjátok ,hogy sok? Ha az én kutyám megy és látom hogy a másiknak elege van akkor rászólok. Gyakorolnom kell még a határozottságot.
2013. okt. 24. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Hát igen, ha valaki kutyája sokáig alulra kerül, akkor minimum megkérdezzük, hogy lehívjuk-e róla a másikat/többieket.

Legközelebb, ha ilyen van, nyugodtan szólj, hogy ez a tiédnek már sok és szóljanak rá a másikra. Ha nem megy, akkor hívd ki a játékból és ültesd/fektesd magad mellé, míg megnyugszik. Ha ott sem hagyják békén, akkor érdemes odébbállni.

Mondjuk az én kutyám is oda-oda kap, ha a másik már sok neki. Én ezt hagyni szoktam, mert tovább sosem megy. Ha ebből a gazdi nem ért, hanem megsértődik, hogy az én kutyám harapós, az az ő baja. :-)

2013. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elég laza vagyok ilyen szempontból. Hagyom, hadd játszanak, akkor is ha az enyém van alul. Akkor szólok, ha előjönnek a nagy erőfitogtatások, pl. párzó mozdulat. De ilyen esetben rászólok más kutyájára is, mert ezeket nem tolerálom. Egyébként meg kell tanulnia veszíteni és nyerni is. Amíg nincsen komolyabb konfliktus, addig hagyom, majd ők lerendezik. És ha szólok, akkor először figyelmeztetően, utána mennydörgő hangon. De én, mint a kutyám falkavezére, a falkatagok játékában semmiképpen sem nyúlok, szólok bele fizikailag. Érted a hasonlatot szerintem.


Egyébként ha nem rég tüzelt a kutyád, és még érzik rajta, nem kéne más kutyák közé vinni. Vagy ha már viszed, akkor ha valamelyik rámászik, hagyjad, hadd védje meg magát. Hidd el, megfogja.

2013. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem kellett volna kihúzni a kutyák alól,ezzel szerintem gyengitetted a kutyádat. Nem tudta megvédeni magát,te védted meg. Csak a komoly verekedésbe kell beleszólni.
2013. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!! Egyébként utána ő jött ki magától, abbahagyták..én csak próbáltam beleavatkozni sikertelenül.. Nem tudom ,hogy lehet-e olyan ,hogy egyszer falkavezérnek tekint engem máskor meg nem. Úgy értem ,hogy tuti hogy rosszul csinálom pont az ilyen hülye viselkedésemmel, mert van úgy ,hogy napokig amíg kijárunk ha szólok rögtön jön és rám figyel, de vannak olyan napok amikor nem lát, nem hall. Tudom ,hogy valamit rosszul csinálok és próbálok javítani és határozott lenni. Három hónapja van újra kutyám. Fórumokat,könyveket bújok folyamatosan. Az előző kutyámmal nem volt gond. Őt nem is tudatosan neveltem, de mégis olyan szófogadó volt. Ő rá sem panaszkodom, csak még nem 100%-os és utálom ,hogy ügyetlenkedem sokszor -.- . Egyébként tüzelés után is kerültük a társaságot. Pár napja csatlakoztunk be újra a régi falkába ahol ivartalanított kanok vannak, de néha felbukkan egy-két ivaros is. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 24. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A vicsorgással jelzi, hogy a türelme fogytán. Ezt a jelzést értenie kellene a többi kutyának is.
2013. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ma eltúlozzák, vagy inkább rosszul érzelmezik sokan a kutya irányítását. Mondom ezt úgy, hogy mindenki szerint elég szigorú vagyok. De én sosem korlátozom a kutya kommunikációját. És az is kommunikáció, ha valakire rávicsorog mert nem tetszik neki ahogy viselkednek vele. Az embereknél is van olyan, hogy egymásra rászólnak, ha az egyik túl messzire megy. Ez teljesen természetes. Baj akkor van ha nem rászól, hanem kinyírja... Amíg kultúráltan el tudja intézni, addig én hagyom.

Azt nem hagyom hogy másokat piszkáljon, és ha minket nem hagy békén valaki, akkor inkább elmegyünk, amennyiben a gazda nem intézkedik.

2013. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2013. okt. 24. 13:50
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Amíg a másik kutyának nem nagyon sok, hogy a kutyám rajta pattog, ugatva-hörögve bökdösi, addig hagyom a dolgot :D Ha a másik sokáig fekszik hanyatt és látom, hogy nem tetszik neki, akkor rászólok az enyémre...tipikus, hogy ilyenkor a másik kezdi a játékot :D

Azt viszont, hogy a kutyámat inzultálják, durván dominálják, nem hagyom!!! A rámászást meg is előzőm. Ugyanis ebből vérre menő harc lenne...

2013. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!