Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sántít a kutyám, mitől lehet?

Sántít a kutyám, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja sántít a bal első lábára. Néztük neki, de ahogy végigtapogattuk és nézegettük nem fájlalta sehol különösen, azt is néztük nem lépett-e bele valamibe, de nem látni semmit rajta.

Mitől lehet és mit csináljunk vele?


2009. nov. 12. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minekünk is volt így a kutyánkal mi orvoshoz is elvittük megállapította hogy semmi baja azt mondta még hogy lehet hogy attól van hogy szeretne több figyelmet kapni. Amm inkáb vidd el olvasni
2009. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
óóó olvasni má orvoshoz rosszul írtam
2009. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az egyik karma van begyulladva, vagy túl hosszú, azt nem fájlalja, csak ha rálép. Orvos, vagy kutyakozmetikus hamar megmondja, mi a baj. Jobbulást a kutyinak!
2009. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi. akkor elviszem azért megnézetni. remélem semmi komoly.
2009. nov. 12. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is volt egy hasonló bajú kutyánk , megnéztük megtapogattuk a mellső lábát nem látszott semmi( ő is sántított) elvittük orvoshoz egyik azt mondta valami kis izületi baj másik azt, hogy csontdaganat elvittük röntgenezni(daganatos volt)egy idő után már egy pukli is keletkezett ot a lábán, nem lehetett mit tenni vele elterjedt a rák a többi szerveibe tüdőjébe elaltattuk.:(

De ez meg ezer probléma is lehet, hány éves, ha fiatal akkor lehet, hogy csak csonthártya gyulladás arra nekünk azthiszem amikor a mi kutyánkkal volt hasonló, csak egy tablettát adtak, és elmúlt.

Sok sikert remélem nem lesz semmi komoly baja. :)

2009. nov. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mi németjuhászuknak is ez a problémája (8 hónapos). Vittük már állatorvoshoz pár hete, azt mondta, hogy növekedési sántítás, kapott rá gyógyszert és szurikat, de a héten megint előjött. Félek, hogy diszpláziája van, de biztosat úgyis csak az orvos tud majd mondani. A miénknek a vállizületénél fáj, nézzétek meg ti is, hogy nem érzékeny e valamelyik izületnél a kutyusnak.
2009. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia!


A kölyökkutyáknak szoktak adni vitamint, kálciumot, hogy a csontjait erősítsék. Ha ez nem történik meg, előfordulhat, hogy a kutya később sántítani fog. Egyik ismerősöm pl. így járt.


De a biztonság kedvéért nézesd meg orvossal is!


Üdv

2009. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is.

Na, hát pár napja elmentünk a dokihoz, nemigazán foglalkozott vele, azt mondta vigyük vissza később, ha nem múlik el.


Igazából ez egy befogadott kutyus, 2-3 hete került ide, valami keverék, fiatalnak tűnik, de nem tudom pontosan mennyi idős lehet. De akkor lehet valami olyasmi a probléma amiket írtatok.

Másik dokit kéne találnom a környéken, aki normális foglalkozik is szerncsétlennel.

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

2009. nov. 18. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem pont ugyan ez a baja a kutyámnak ő 1.5 éves és keverék(tacsi+spániel) létszi nekem is válaszoljatok ide

mit tegyek??adtam neki kalciumot........jó??

2010. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekünk 3hete kb .sántít amúgy utsó vagyok
2010. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!