Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étolajat ivott az agaram lesz...

Étolajat ivott az agaram lesz valami baja?

Figyelt kérdés
Felhívtam a dokit ő annyit modnott hogy ha 3 nap múlva is fosik akkor vigyem be addig nincs értelme, de aggódom olyan nagy adagokat f@sik hogy már meglepődök rajta egy 5 hónapos magyar agárról van most szó. Kb 1.5 litert ivott meg, nem voltam ma itthon mert orvoshoz kellett menni és a tűzhely belső részén ott maradt az olaj ő meg megitta :( már 3 nagy adagot tett ki és lakásba is már 2 szer piszkított, szobatiszta de most nem bírta ki míg leérünk így az ajtóba ment neki. Nagyon sajnálom szegényt mit tudok tenni?
2013. okt. 22. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd kitisztul. Rizs, ha enne, és én adnék neki Bolust.
2013. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez ütős.Rizs,folyadék.Reménykedj,hogy gyorsan átfut rajta.
2013. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem mondott semmi tanácsot az állatorvos? Mert akkor kevés információt ad, szerintem keressetek másikat.


Csinálj neki hasfogó kaját: szétfőtt rizs és puhára főtt csirkemell keverékéből, semmi mást ne kapjon enni.


Komoly hasmenés esetén fennáll a kiszáradás esélye. Ha úgy látod, nem iszik, próbáld kívánatosabbá tenni neki az ivást. Ezt leginkább a víz ízesítésével lehet megoldani. Mi annó egy nagyon pici tejet adtunk a vízhez. De ha szeret valamilyen gyümölcsöt/zöldséget, akkor annak a leve hígítva lehet jobb lenne... van olyan kutya, aki szereti a teát, az enyémek nem.

A banán is hasfogó, az is mehet neki (kevés).


És adj neki száraz kenyeret.


Ha nagyon fosik, akkor 3 napon belül is kiszáradhat, ezért mindenképp keress másik orvost szerintem.

2013. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A többi válaszolónak köszönöm a választ, a doki csak annyit modnott hogy sokat itassam és ne adjak neki ma vacsit semmi kép, holnap is csak délután estefele adjak neki enni és keveset ha megoldható akkor rízst, holnap főzök is neki. Inni szerencsére sokat iszik mióta elkezdődött neki a fosás már 5. liter vizet töltöttem neki a tálba és egész végig issza szépen, szerencsére legalább az megy neki :(
2013. okt. 22. 22:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért 5 liter víz egy 5 hónapos kutyának már sok.
2013. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már annak is örülök hogy legalább inni iszik rendesen, mellesleg amennyit ment neki a hasa nem csodálom hogy kívánja is a folyadékot, így nem fog kiszáradni remélem, azért is adok neki annyit amennyit csak kér. De lassan ez is elfogy. Folyamatosan rájár aminek nagyon örülök
2013. okt. 22. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igyon, amennyit akar. Fiataloknál nincs olyan, hogy túl sok víz, max kipisili. :)
2013. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz semmi baja.
2013. okt. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nállunk is volt ilyen, nyugi rendbe jön. Mi négy napig diétáztattuk, rizsel csirkével mire elmúlt a hasmenés teljesen. Tanulság ne hagyd elől az olajat:-)
2013. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem direkt volt elhiheted :( van egy 2 éves lánykám is és indultunk terhesgondozásra persze 11 körül a csajszim már tiszta hiszti lassan ebéd utálunk indulni is ment a mamájához és mindent hozni akart persze nem találtam a kocsi kulcsot és minden közbe jött így maradt elő.
2013. okt. 23. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!