Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg pacsit...

Hogyan tanítsam meg pacsit adni a kutyámat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tanítottam meg az enyémet h jutalomfalatkák voltak az asztalon,és a tappancsát meg a kezembe raktam kb.:hússszor, de a negyvennegyedikre már Ő,maga adta oda a 'kezét'.Persze nem mindig kapott jutalomfalatot ezek után megdicsértem,és már nem is 'kér' semmit cserébe.De azt el ne felejtsd hogy mindig mondd:PACSIT!!!!

Ja,és az én Kutyám igen kajla,de egy nap alatt megtanulta(pontosabban egy délután alatt). :D



SOK SIKERT!

2009. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
én egyszerűen megfogtam a kezét, és mondogattam, hogy pacsi. kb 10 perc alatt megtanulta, nem menőzésből mondom, mert pl. feküdni hetek alatt sikerült csak:)
2009. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát én másfél éve tanítom úgy az enyémnek, ahogy az első válaszoló írta, mégsem akarja. :D

Esetleg valami más módszer?

Pedig olyan hamar megtanult minden mást, de ez valahogy nem megy. :D Sem a labda visszahozás. :D

2009. nov. 12. 14:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg szokott kérni a lábával simogatást (felemeli), akkor mindig mondd mellé, hogy pacsi.

Mi így tanultuk meg a "sziát". Én kutyám mindig a lábával kéri a simit, nem a fejével, és amikor emelte, mindig odatartottam a kezem, de nem fektetve, mint pacsinál, hanem állítva. Ebből tanultuk meg a dog dancinges váltott láb emelgetést is, csak ott először a combomra kértem a sziát, majd elvettem a kezem, majd a combomat sem tartottam már oda teljesen, csak emeltem.

Legyél kitartó, vannak kutyák<->trükkök, amik nehezebben mennek.

A fektetés nekünk is nagyon sok időbe telt, mire megtanulta.

2009. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát az a nehéz, hogy semmit nem kér a lábával. :D Szálkás tacsi és elég rövid a lába. :D Ha kér valamit, akkor felül a fenekére, az elejét felemeli és kitámasztja magát a farkával. :D Ezt meg is tanulta kérésre csinálni, csak a pacsi nem akar menni. Lehet azért nem akarja, mert túl rövid a lába és nem kényelmes neki a pacsi adás? Pedig olyan édi lenne, ha megcsinálná. Azért kipróbálok újra minden eddigi tippet. :) Meg ha van még ötletetek, akkor írjátok le légyszi. :) Köszi. :)
2009. nov. 12. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

labdavisszahozásra olvastam egy nagyon jót a 101 kutyatrükk c. könyvben:

vágj egy 2-3 centis lyukat egy teniszlabdára, rakj bele jutalomfalatot, úgy h lássa a kutyus, aztán mutasd meg neki, h kiveszed a kaját, és adsz neki, eldobod, próbálkozik, de rá fog jönni, h magától nem tudja kiszedni, ezért visszahozza. nálunk bevált:)

2009. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
36%
Vegyél németjuhászt, és mondd neki, hogy Sieg Heil!
2009. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem értem, ebben mi a poén, de biztos úgy van. :D Ha valami filmes tréfa, akkor azért nem tudom, mert nem tévé előtt nőttem fel, hanem állatok között. :)

Egyébként.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, bevetettem minden trükköt, amiket írtatok és már egész jól kezd megyegetni a dolog! :) Labdával lehet a kutyám motiválni, jutifali nem nagyon használ, de a labda annál inkább. :) Köszönöm még egyszer a tippeket! :)

2009. nov. 20. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!